Sekmadienio vakarą festivalyje „Kino pavasaris“, Forum Cinemas Babilonas kino salėje, įvyko naujausio dokumentinio kino režisieriaus Audriaus Stonio filmo „Moteris ir ledynas“ premjera. Susirinkusiems žiūrovams režisierius paruošė staigmeną ir atvyko filmo pristatyti asmeniškai pats kartu su filmo vaizdinės medžiagos dailininku Evaldu Ivanausku. Žiūrovus pasitiko dėkodamas, kad užuot pasirinkę pasivaikščiojimą saulėtomis gatvėmis, vis gi atvyko į dokumentinio filmo premjerą.
„Tai filmas, kuris buvo filmuojamas 3 metus. Buvo keturios ekspedicijos maždaug po 12–14 dienų. Pareikalavo be galo daug tiek fizinių, tiek psichologinių jėgų ir kūrybinės grupės didžiulio darbo, nes buvo filmuojamas labai sudėtingomis sąlygomis – Tian Šanio kalnuose, 3500 metrų aukštyje.“, – intrigavo režisierius.
Filmas pasakoja istoriją apie mirtingą Moterį ir amžiną Ledyną. Tian Šanio kalnuose Centrinėje Azijoje, šalia Kazachstano, Kirgizijos ir Kinijos valstybių sienos, 3500 metrų aukštyje, jau trisdešimt metų gyvena Lietuvos mokslininkė Aušra Revutaitė. Dar nuo sovietmečio veikiančioje Glaciologijos stotyje Tiuksiu ledyne atsiskyrusi nuo civilizacijos ji tyrinėja klimato pokyčius. Visiškai viena, be jokio ryšio su civilizacija.
Pasaulinė „Moteris ir ledynas“ premjera įvyko Amsterdamo tarptautiniame kino festivalyje IDFA, filmas toliau keliauja po festivalius, bet režisieriaus žodžiais „didžiausias jaudulys ir svarba yra parodyti filmą Lietuvoje savo publikai“. Šeštadienį filmo premjera įvyko Vilniuje, sekmadienį Panevėžyje.
Dokumentiką filmavo operatorius Audrius Kemežys, montavo Mirjam Jegorov, muziką kūrė Robert Jürjendal ir prodiusavo Radvilė Šumilė.
Nepaprastai kinematografiška dokumentika, užčiuopianti mokslininkės kasdienybę, ją supančios gamtos didybę ir jų tarpusavio ryšį, abejingų nepaliko. Po filmo premjeros kino režisierius dar gerą valandą atsakinėjo į publikos klausimus apie filmo kūrimo, pasiruošimo jam subtilybes.
Režisierius A. Stonys savo vizitą Panevėžyje užbaigė palinkėjimu „Kino pavasario“ žiūrovams:
„„Kino pavasario“ žiūrovams linkiu atradimų. Linkiu jiems atrasti kiną, nes kinas nėra tik lengva laiko praleidimo forma. Tai stebuklingas, nenuspėjamas ir be galo turtingas pasaulis. Jame galima keliauti, labai daug atrasti. Linkiu, kad į „Kino pavasarį“ atėję žiūrovai pasijustų naujojo pasaulio atradėjais, tam tikrais Kolumbais, kurie atras naujas Amerikas, naujus žemynus ir liks pakeisti visam likusiam gyvenimui“.