2024, kovo 4, Pirmadienis

Pagerbti geriausi Panevėžio rajono sportininkai ir jų treneriai

Panevėžio rajono savivaldybėje surengta besibaigiančiais metais geriausių rezultatų pasiekusių rajono sportininkų bei jų trenerių pagerbimo šventė.

Savivaldybės administracijos didžiojoje salėje susirinkusią sporto bendruomenę pasveikino, už ištvermę ir puikias pergales, pasiektas tiek savo šalyje, tiek už jos ribų, padėkojo Panevėžio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Pocius.

„Sporte svarbiausia – įveikti save. Šiandien čia susirinkusieji sugebėjo tai padaryti, ir tai yra pati didžiausia pergalė, atverianti kelią į visas kitas“, – sakė vicemeras.

2017 metų sporto veiklą Panevėžio rajone apžvelgė Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Alvidas Savickas. Pasak pranešėjo, rajone populiariausios neprioritetinės sporto šakos – svarsčių kilnojimas, orientavimosi, keliautojų, žirginis sportas, virvės traukimas. Aukštų laimėjimų šalyje ir pasaulyje yra pasiekusi ne viena šių sporto šakų atstovų karta.

Iš prioritetinių sporto šakų daugiamečiais laimėjimais ne tik šalyje, bet ir pasaulyje džiugina dziudo sportininkai. Jau antri metai Panevėžio rajoną garsina ir boksininkai.

Panevėžio rajone sudaromos sąlygos sportuoti kiekvienam žmogui. Judėjimo džiaugsmą patirti, save realizuoti padeda seniūnijų sporto metodininkai.

Visi gyventojai gali nemokamai naudotis Panevėžio rajono bendrojo ugdymo mokyklų salėmis ir sporto aikštynais. Bendruomenės, dalyvaudamos projektuose, įsirengė universalias sporto aikšteles, turi galimybę gauti profesionalių sporto trenerių paslaugas.

Sporto klubų, bendrojo ugdymo mokyklų sportininkai ir treneriai, pasiekiantys aukštus rezultatus, savivaldybės lėšomis remiami finansiškai.

Į šventę pakviesti geriausių rezultatų 2017 metais pasiekę sportininkai ir jų treneriai apdovanoti prizais, diplomais ir piniginėmis premijomis. Atsiimti apdovanojimų į sceną pakviesti svarsčių kilnotojai:

pasaulio svarsčių kilnojimo čempionate Seule trečią vietą laimėjęs miežiškietis Mantas Rudys;

atvirame Europos svarsčių kilnojimo čempionate Latvijoje trečią vietą pelnęs „Ąžuolyno“ sporto klubo narys paįstrietis Vilius Glušokas ir jo treneris Vytautas Gutauskas;

Lietuvos svarsčių kilnojimo ilgo ciklo rungties čempionato antros vietos laimėtojas „Ąžuolyno“ sporto klubo narys Sigitas Gauša.

Pagarbos ir apdovanojimų nusipelnė dziudo sportininkai:

Europos dziudo taurės varžybose Slovakijoje trečią vietą užėmęs Panevėžio rajono dziudo klubo narys uliūnietis Deividas Tarulis;

Lietuvos atvirame dziudo čempionate auksą pelnęs Panevėžio rajono dziudo klubo narys piniavietis Rokas Šimonis;

2017 m. Lietuvos sambo čempionate antrą vietą pelnęs Panevėžio rajono dziudo klubo narys uliūnietis Žilvinas Zabarskas;

Audringais aplodismentais palydėtas Panevėžio rajono dziudo klubo treneris Eduardas Vedluga, apdovanotas už puikų sportininkų parengimą šalies ir tarptautinėms varžyboms.

Šiemet pirmą kartą labai aukštus laimėjimus pasiekė Raguvos gimnazijos keliautojų sporto sportininkai:

raguvietis Modestas Petrauskas ir Jurgita Šeštokaitė iš Šilų Europos mokinių ir jaunimo turizmo čempionate Ukrainoje laimėjo trečiąsias vietas;

jaunių komandos nariai Benas Karpavičius ir Singaras Zaleckis Lietuvos kalnų keliautojų sporto daugiakovės čempionate iškovojo pirmą vietą;

pirmą vietą iškovojo ir jaunučių komandos nariai Jokūbas Šibirkštis, Gerda Vanagaitė, Paulius Palubinskas, Nedas Saldis, Lukas Leonavičius.

Raguvos gimnazijos treneris Sigitas Žudys apdovanotas už keliautojų sporto sportininkų puikų parengimą šalies ir tarptautinėms varžyboms.

Į sceną pakviesti ir Panevėžio rajono bokso sportininkai, rajono vardą garsinę šalies čempionatuose:

Lietuvos suaugusiųjų bokso čempionato aukso medalininkas Marius Vyšniauskas;

Lietuvos Respublikos rajonų suaugusiųjų ir jaunimo bokso čempionato pirmų vietų laimėtojos Vaida Masiokaitė ir Eglė Kudžmaitė;

Lietuvos jaunimo bokso čempionate antrą vietą užėmusi Erika Kietytė.

Už bokso sportininkų puikų parengimą šalies čempionatams pagerbtas treneris Piotras Prokofjevas.

Apdovanoti tradicinės Panevėžio rajono sporto šakos orientavimosi sporto sportininkai iš Krekenavos Mykolo Ananaičio gimnazijos ir „Arboro“ klubo:

Lietuvos orientavimosi sporto bėgte labai ilgos trasos čempionate pirmos vietos laimėtojas Darius Mitrikas;

Lietuvos orientavimosi sporto bėgte vidutinės trasos čempionate pirmos vietos laimėtojas Dovydas Kaušakys;

Lietuvos orientavimosi sporto bėgte ilgos trasos čempionate antrą vietą pelnęs „Arboro“ klubo narys Dominykas Dulius;

Lietuvos orientavimosi sporto bėgte sprinto trasos čempionate antras vietas laimėję Rugilė Duliūtė ir Rokas Barauskas.

Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos treneris Vytas Dulius įvertintas už orientavimosi sporto sportininkų puikų parengimą šalies varžyboms.

Apdovanotos aukštus laimėjimus šalies čempionatuose pasiekusios dziudo sportininkės iš Smilgių gimnazijos:

Lietuvos atviro dziudo jaunių U-18 čempionato aukso medalininkė Modesta Milašiūtė;

Lietuvos kaimo ir sporto asociacijos „Nemunas“ dziudo U-18 čempionate antras vietas laimėjusios Gabija Revinskaitė, Gabrielė Revinskaitė ir Ligita Odinbergaitė;

trečią vietą laimėjusi Eglė Pariaukaitė;

Lietuvos mokinių jaunių, jaunučių ir vaikų dziudo čempionate laimėjusi trečią vietą Samanta Masilionytė ir antrą vietą laimėjusi Daiva Staškūnaitė.

Smilgių gimnazijos trenerė Milda Blaževičienė apdovanota už dziudo sporto sportininkių puikų parengimą šalies varžyboms.

Daug metų Panevėžio rajoną garsina puikūs virvės traukimo sportininkai. Šventėje apdovanoti šiemet aukštus rezultatus pasiekę virvės traukimo sporto klubo „Ąžuolas“ komandos nariai:

Eimantas Čeponis, Dainius Jutelis, Tadas Liberis, Danas Kukutis, Audrius Mordasas, Rimantas Morkuckis, Arnas Paulauskas, Artūras Preidys, Gabija Mordasaitė, Aivaras Maikštėnas.

Komanda Lietuvos 680 kg svorio kategorijos virvės traukimo lauke čempionate iškovojo pirmą vietą.

Virvės traukimo sporto klubo „Ąžuolas“ treneris Mantas Stankevičius apdovanotas už sportininkų puikų parengimą šalies varžyboms.

Padėkos žodį tarti į sceną pakilo renginio svečias, Panevėžio rajono savivaldybės bendradarbiavimo partnerės – Panevėžio apygardos probacijos tarnybos direktorius Edmundas Toliušis. Padėkojęs sportininkams už svarias pergales, pagyręs jų atkaklumą ir ryžtą siekiant užsibrėžtų tikslų, direktorius prisipažino apie kai kurias sporto šakas išgirdęs pirmą kartą ir žadėjo internete daugiau jomis pasidomėti.

Sportininkus taip pat pasveikino ir apdovanojo Lietuvos Respublikos Seimo narys Petras Nevulis bei Lietuvos Respublikos Seimo narės Guodos Burokienės padėjėja Monika Radinkovienė.

Geriausių rajono sportininkų ir trenerių pagerbimo šventė Panevėžio rajono savivaldybėje vyksta kasmet nuo 2005 m.

- Reklama -

Naujausi straipsniai