2024, birželio 13, Ketvirtadienis

Pagerbtas Holokausto aukų atminimas

Šiandien Panevėžyje paminėta tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena. Prie Liūdinčios žydų motinos paminklo vykusiame minėjime dalyvavo ir Panevėžio miesto mero pavaduotojas Deividas Labanavičius.

„Šiandien minime vieną juodžiausių istorijos datų. Vaikai, moterys ir seneliai, garbingi žmonės ir bendruomenių nariai – visi jie buvo pasmerkti dėl nesuvokiamo ir niekuo nepateisinamo žiaurumo. Privalome visada prisiminti šią žmonijos tragediją. Privalome apie ją kalbėti savo vaikams. Privalome dar ir dar kartą aiškiai pasmerkti holokaustą. Tik taip apsaugosime save, savo draugus ir bendruomenė narius, savo piliečius. Prisiminkime ir tragedija nepasikartos“, – minėjime sakė miesto mero pavaduotojas D. Labanavičius.

Po minėjimo dalyviai vyko į masinę žudynių vietą Kurganavos miške, kur uždegė atminimo žvakutes ir pagerbė žuvusiuosius.

Sausio 27-ąją Lietuva kartu su Jungtinėmis Tautomis mini Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną. Šią dieną 1945 metais buvo išlaisvinta Aušvico (Osvencimo) koncentracijos stovykla Lenkijoje. Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja 2005 metų lapkričio 1 dienos rezoliucija paskelbė sausio 27-ąją kasmetine Tarptautine holokausto aukų atminimo diena. Šioje rezoliucijoje atmetamas holokausto neigimas, smerkiama diskriminacija ir prievarta religiniu ar etniniu pagrindu.

- Reklama -

Naujausi straipsniai