2024, liepos 18, Ketvirtadienis

Pagalba karo pabėgėliams ir augantis paramos gavėjų skaičius: ši „Maisto banko“ akcija tampa kritiškai svarbia

reklama rubai

Jau šį penktadienį ir šeštadienį didžiuosiuose prekybos tinkluose vyksianti „Maisto banko“ akcija yra kritiškai svarbi. Tik nuo žmonių  gerumo ir aukojimo mastų priklausys, kiek ir kaip ilgai „Maisto bankas“ galės padėti sunkiai besiverčiantiems žmonėms. Prognozuojama, kad dėl kylančių kainų paramos maistu gavėjų skaičius ženkliai išaugs.

„Maisto bankas“ prašo visuomenę ištiesti pagalbos ranką ir kovo 25–26 dienomis apsiperkant parduotuvėse paaukoti ilgiau galiojančių maisto produktų. „Maisto aukojimai šios akcijos metu yra nepaprastai reikalingi. Labai prašome žmonių nelikti abejingais ir prisidėti tiek, kiek tik galit, nes nevyriausybinių organizacijų ilgo galiojimo maisto atsargos išseko, o paramos gavėjų skaičiai vis dar auga. Prognozuojama, kad jis gali išaugti net dvigubai“, – dalinasi „Maisto banko“ direktorius Simonas Gurevičius.

S.Gurevičius mano, kad skaičiai augs dėl dviejų aiškiai pastebimų tendencijų. „Sparčiai kylant maisto kainoms daug ir taip nelengvai besivertusių žmonių nebeišgali nusipirkti sau maisto, dėl to pagalbos maistu kreipiasi į mus. Taip pat tikėtina, kad greitu metu prie net 143 000 nuolat maistu remiamų Lietuvos gyventojų prisijungs ir Ukrainos karo pabėgėliai, kurie dėl įvairių priežasčių negalės dirbti – tarp atvykusių yra ir neįgaliųjų, senjorų, itin gausių šeimų. Todėl kovo 25–26 dienomis vyksiančios „Maisto banko“ akcijos metu visuomenės paaukotas maistas tampa gyvybiškai svarbus dešimtims tūkstančių žmonių“, – sako S. Gurevičius.

„Maisto banko“ direktorius primena, kad dėl pagalbos ukrainiečiams, parama Lietuvos gyventojams nebuvo nutraukta ir nesumažėjo. „Nors visuomenė nuolat mato mūsų aktyvią pagalbą Ukrainai, tačiau darbai Lietuvos žmonėms niekada nesustojo, mes iki šiol padedame tūkstančiams  stokojančių Lietuvos gyventojų ir beveik 600 kitų nevyriausybinių Lietuvos organizacijų. Žmonėms dalinami nuo sunaikinimo išgelbėti trumpo galiojimo maisto produktai, tokiu būdu ne tik padedama sunkiau gyvenantiems, bet ir kovojama su maisto švaistymu. Žinome, jog ypač šiuo metu daugeliui kyla noras kaupti maisto atsargas spintelėse, bent kelioms dienoms apsirūpinti atsargomis norėtų ir daug stokojančių žmonių. Deja, jiems tai kelia didelį rūpestį ir baimę, kai jie žino, kad namuose esančio maisto neužtenka net vienai dienai“, – sako S. Gurevičius.

Kovo 25–26 dienomis apsiperkant didžiuosiuose prekybos tinkluose paaukoti ilgo galiojimo produktų bus galima net 69 Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Šiemet „Maisto bankui“ talkina net 330 organizacijos, kurios renka paramą ir savo globojamiems žmonėms – mažas pajamas gaunančioms šeimoms, darbo netekusiems, neįgaliesiems ar senjorams. Parduotuvėse žmonių lauks skirtingų organizacijų savanoriai, jie mielai atsakys apie produktų poreikį, organizacijų globojamus žmones.

„Maisto bankas“ kviečia aukoti ir baltymais turtingus ilgo galiojimo maisto produktus – mėsos, žuvies konservus, taip pat augalinį maistą. Siekiama sudaryti kuo pilnavertiškesnį maisto krepšelį stokojantiems.

„Jei dar svarstote padėti ar ne, šį kartą nedvejokite, nes labai reikia kiekvieno iš jūsų pagalbos, kviečiame prisidėti kiek kas tik gali. Kai sandėliai visiškai ištuštėję ir paramos maistu prašančių žmonių atsiranda vis daugiau, negalime apsieiti be visų jūsų pagalbos“, – dalyvauti akcijoje prašo „Maisto banko“ direktorius.

Aukoti maisto produktus didžiuosiuose prekybos tinkluose galėsite kovo 25 d., penktadienį, 15–20 val. ir kovo 26 d., šeštadienį, 10–20 val.

- Reklama -

Naujausi straipsniai