2024, liepos 16, Antradienis

P.Kalaitzakis apie dvikovą su „Rytu“: tikrai nėra eilinės rungtynės

reklama rubai

Broliams Kalaitzakiams Lietuva neabejotinai įsimins ilgam.

Georgios Kalaitzakis praleido gerus metus Kėdainiuose, kurie atvėrė jam galimybę grįžti į Atėnų „Panathinaikos“ sistemą, o vėliau išvykti į Nacionalinę krepšinio asociaciją (NBA).

Tuo tarpu jo dvynys Panagiotis Kalaitzakis savo perėjimą iš „Nevėžio-Optibet“ į Panevėžio „Lietkabelį“ vadina kertiniu karjeroje. 23 metų 200 cm ūgio graikas čia žaidžia karjeros sezoną ir demonstruoja lyderystę atsakingiausiose rungtynėse.

„Galiu sakyti, kad man pasisekė, jog „Lietkabelis“ mane pastebėjo ir norėjo jau pernai. Atsimenu Čanako skambutį. Treneris papasakojo, ko nori iš manęs, ir tai mane įtikino“, – LKL.lt svetainei sako P.Kalaitzakis.

Šį sezoną „Betsafe-LKL“ jo statistika per 25 minutes siekia 10,5 taško, 4 atkovotus kamuolius, 2,8 rezultatyvaus perdavimo bei 12,4 naudingumo balo.

P.Kalaitzakis neslepia – jo motyvacija ilga laiką buvo ir vis dar yra būtent brolis Georgios, kuris visada buvo laikomas talentingesniu bei perspektyvesniu.

„Niekada nebuvau talentingiausias savo kartoje – ne tik lyginant su broliu, bet ir kitais bendraamžiais. Turėjau stipriai dirbti, kad būčiau ten, kur esu“, – kalbėjo Panagiotis.

LKL.lt svetainėje – pokalbis su juo apie sėkmingą „Lietkabelio“ sezoną, Nenadą Čanaką, motyvaciją, brolio faktorių bei būsimą kovą su Vilniaus „Rytu“.

– Pastaroji savaitė „Lietkabeliui“ buvo sudėtinga, turėjote dvejas lemiamas Europos taurės rungtynes. Kaip praėjo šis laikotarpis?

– Tai buvo sunki, bet gera patirtis man bei visai komandai. Turime Europos taurės formatą su daug rungtynių, o dabar laukia aštuntfinalis su viena pajėgiausių ekipų turnyre. Lieka lemiamas mačas ir į Boloniją vyksime labai motyvuoti.

Manau, jog reguliarųjį sezoną uždarėme taip gerai, kaip galėjome. Jei kažkas prieš tai būtų sakęs, jog iki paskutinio mačo kovosime dėl ketvirtos vietos ir namų pranašumo, sakytume: imame šį variantą. Turime gerą sezoną, nors taip, gaila, kad iš trejų pastarųjų rungtynių laimėjome tik vienerias. Prieš Ankaros ekipą galėjome pasirodyti geriau, bet yra kaip yra.

– Gediminas Orelikas jūsų komandą yra apibūdinęs kaip karių ekipą, kadangi viso sezono metu tiek Europos taurėje, tiek „Betsafe-LKL“, tiek Citadele KMT kovėtės nepaisant visų negandų. Kaip jūs apibūdintumėte šio sezono „Lietkabelį“?

– Esame kariai ir profesionalai savo darbe. Mes kaunamės vienas už kitą, darome savo darbą taip gerai, kaip galime, stengiamės laimėti tiek mačų, kiek esame pajėgūs. Liekame kartu kaip kumštis, nepaisant visų aplinkybių.

– Kaip manote, kas daro Nenadą Čanaką laiminčiu treneriu bei tuo strategu, už kurį norisi kautis?

– Didelis veiksnys yra jo komunikacija su žaidėjais. Jis gerbia mus, o mes gerbiame jį – tai abipusis dalykas. Nenadas buvo žaidėjas, tad jis supranta daugelį dalykų: kaip mes jaučiamės, kaip ruošiamės, kaip dirbame. Dėl jo supratimo mes jį gerbiame ir klausomės visų patarimų. Galiu pasakyti, kad Nenadas šios pagarbos tikrai nusipelnė. Panevėžyje jis dirba jau 3,5 metų, tą daro gerai, už ką jį myli tiek žaidėjai, tiek visi komandos darbuotojai. Nenadas yra pagrindinė priežastis, kodėl „Lietkabelis“ šį sezoną yra sėkmingas.

– Koks šis treneris yra po pergalių ir pralaimėjimų, gal galite papasakoti, kaip atrodo vakaras ir kita diena po šių skirtingų mačo baigčių?

– Kai žaidi po dvejas rungtynes per savaitę, nėra laiko – kita diena vis tiek yra tokia pati, ar laimėjai, ar pralaimėjai. Tu negali per daug džiaugtis po pergalės ir pernelyg krimstis po nesėkmės. Nes taip gali laimėti svarbias Europos taurės rungtynes, pavyzdžiui, prieš Trento klubą Italijoje, tačiau vėliau namie pralaimėti „Nevėžiui-Optibet“.

– Jums tai antrasis sezonas Panevėžyje, nors pirmojo metu prisijungėte gana vėlai. Vis tik gal galite palyginti šias patirtis?

– Pernai atvykau tik kovo mėnesį, tad nebuvo daug laiko adaptuotis ir gerai įsilieti į žaidimą. Mano komandos draugai ir treneriai man labai padėjo, kadangi jau po trijų dienų turėjome rungtynes prieš „Uniclub Casino – Juventus“. Niekada nėra lengva atvykti į komandą sezono viduryje, ypač, kai ta komanda turi didelius tikslus. Šie metai buvo kitokie – lengvesni. Buvau su ekipa nuo pasiruošimo, geriau pažinau komandos draugus.

– Ar galima sakyti, kad jūsų šuolis iš „Nevėžio-Optibet“ į „Lietkabelį“ buvo kol kas svarbiausias karjeroje?

– Tikrai taip, kol kas tai man didžiausias žingsnis. Galiu sakyti, kad man pasisekė, jog „Lietkabelis“ mane pastebėjo ir norėjo jau pernai. Atsimenu Čanako skambutį. Treneris papasakojo, ko nori iš manęs, ir tai mane įtikino.

– Jūs vis dar jaunas žaidėjas ir turite svarbų vaidmenį „Lietkabelyje“ ne vien „Betsafe-LKL“ čempionate, bet ir tarptautiniame fronte. Kiek mėgaujatės juntama lyderyste?

– Labai! Žaidžiu prieš geras komandas, prieš patyrusius žaidėjus, kurie yra rungtyniavę NBA, Eurolygoje. Tai visiškai kitas krepšinis, aukštesnio lygio ir man kaip jaunam žmogui tokia patirtis neįkainojama.

– Lietuvoje gyvenate nuo 2019-ųjų, ar mūsų šalis jau yra lyg antrieji namai jums, ar dar ne?

– Dalinai tai tikrai man kaip namai. Praleidau čia jau nemažai laiko, esu prisitaikęs prie šalies, prie oro, prie visko. Negaliu pasakyti, kad pradžioje man buvo lengva – ne. Bet man pasisekė, kadangi šalia buvo brolis Georgios, tai stipriai lengvino gyvenimą ir adaptaciją. Kasdien buvome kartu, ėjome per šią patirtį ir sunkumus kartu, tad antrieji metai jau buvo gerokai lengvesni. Žinojau, ko tikėtis iš šios šalies tiek kasdienybėje, tiek krepšinyje.

– Panevėžio ir Kėdainių ekipų situacijos – skirtingos, kaip palygintumėte atmosferą, rungtyniaujant laiminčioje organizacijoje ir toje, kurioje kiekviena pergalė yra ne tokia dažna, bet saldi?

– Taip, „Lietkabelis“ yra laiminti komanda, bet nepasakyčiau, kad „Nevėžis-Optibet“ yra pralaiminti organizacija – jie turi kitų dalykų. Jie koncentruojasi į jaunimo tobulėjimą, kasmet pasipildo talentais ir bando padėti jiems atsiskleisti, suteikiant laiką ant parketo. Man ir broliui ši komanda buvo labai reikšminga. Jie atsivežė mus iš Graikijos, suteikė laiko, suteikė pasitikėjimo. Tai buvo pirmas sezonas karjeroje, kai turėjome tokią rolę.

– Jūsų brolis Georgios po etapo Kėdainiuose buvo grįžęs į „Panathinaikos“, o vėliau kėlėsi į NBA. Ar tai jums – įkvepiantis pavyzdys?

– Tikrai taip, jis man didžiausias pavyzdys, bet žinau, kad lygiai taip pat jam pavyzdys esu ir aš. Stebime vienas kito tobulėjimo procesą, rungtynes, labai džiaugiuosi už tai, kokį progresą jis daro.

– Ko gero galima sakyti, kad iš jūsų dviejų būtent Georgios visada buvo įvardinamas kaip didesnis talentas. Ar būnant jaunesniu tai kėlė jums šiokį tokį sportinį pyktį ir motyvaciją stengtis, kad pasivytumėte brolį?

– Niekada nebuvau talentingiausias savo kartoje – ne tik lyginant su broliu, bet ir kitais bendraamžiais. Turėjau stipriai dirbti, kad būčiau ten, kur esu. Tai mane motyvavo dirbti, stengtis, bet nepasakyčiau, kad tai buvo sunku. Turėjau daug motyvacijos, kad vieną dieną atsidurčiau vienoje geriausių vietų Europos krepšinyje.

– Nors esate dvyniai, bet lyginant jus ir Georgios, kuo skirtingi esate – tiek kaip asmenybės, tiek kaip žaidėjai?

– Esame panašaus sudėjimo, abu aukšti, galintys užimti dvi pozicijas aikštėje. Georgios gali geriau valdyti kamuolį, geriau jį skirstyti, o aš galiu geriau pataikyti ar geriau apsiginti. O kalbant apie asmenybes, esame dvyniai, tad praktiškai niekuo nesiskiriame (Šypsosi).

– Kaip manote, kodėl būtent šio sezono metu padarėte tokį didelį progresą savo žaidime?

– Kaip jau minėjau, įdėjau daug darbo. Rimtai žiūriu į vasaros darbus, prieš sezoną rimtai ruošiausi jam, o sezono metu man labai padėjo Čanakas ir visa komanda. „Lietkabelis“ tapo priežastimi, kodėl atsiskleidžiau gerai. Negaliu sakyti, kad aš toks vienas – ko gero visi mūsų komandoje šį sezoną rungtyniauja geriau nei anksčiau. Todėl gebame laimėti ir svarbias rungtynes. Esame pajėgūs kartu ir turime gerus santykius tiek aikštėje, tiek už jos ribų.

– Pirmadienį jūsų laukia akistata su Vilniaus „Rytu“, kuris šiuo metu yra lyderis „Betsafe-LKL“. Ar šis mačas jums – ypatingas ir principinis, ar jo reikšmė – kaip eilinių rungtynių?

– Tai tikrai nėra eilinės rungtynės. „Rytas“ yra viena geriausių komandų Lietuvoje, tad tiek prieš juos, tiek prieš „Žalgirį“ visada turime papildomos motyvacijos.

– Šį sezoną jau dukart įveikėte „Rytą“ – po kartą „Betsafe-LKL“ ir Citadele KMT. Ar jaučiate pasitikėjimą savo jėgomis šiame būsimame mače?

– Žinome, ko tikėtis iš jų, jie žino, ko tikėtis iš mūsų. Ne tik žaidėme kartu, bet ir stebime vienas kito rungtynes. Tai bus dar vienerios neeilinės rungtynės, kurias nekantrauju sužaisti.

- Reklama -

Naujausi straipsniai