2024, balandžio 18, Ketvirtadienis

Orkestras „Aukštyn“ – vienas iš trijų geriausių 2022 metų jaunimo pučiamųjų instrumentų orkestrų pasaulyje

Didžiųjų metų švenčių sandūroje į Panevėžio rajoną atskriejo džiugi žinia, kad pasaulinio pučiamųjų orkestrų internetinio portalo 4barsrest sudaryta17-os narių tarptautinė kritikų ir orkestrų muzikos žinovų komisija  Panevėžio rajono varinių pučiamųjų instrumentų orkestrą „Aukštyn“ pripažino vienu iš trijų  geriausių 2022 metų jaunimo  pučiamųjų instrumentų orkestrų pasaulyje.

Internetinis portalas 4barsrest, supažindinantis su naujausia ir aktualiausia pučiamųjų orkestrų informacija visame pasaulyje,  metų pabaigoje paskelbė 2022 m. 4barsrest apdovanojimų kategorijų nominantų sąrašą. Nominacijos kiekvienoje kategorijoje atspindi iniciatyvumą, meistriškumą ir savo galimybių ribų viršijimą kuriant pučiamųjų orkestrų muziką per pastaruosius 12 mėnesių. Tarp 10 jaunimo orkestrų kategorijos nominantų iš Nyderlandų, Jungtinių Amerikos Valstijų, Vokietijos, Škotijos, Austrijos ir Anglijos pateko Panevėžio rajono jungtinis vario dūdų orkestras „Aukštyn“, vadovaujamas Panevėžio rajono Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos meno vadovo ir dirigento Remigijaus Vilio, dirigentų Pieto Visserio (Nyderlandai) ir Bjørno Breisteino (Norvegija). Per 20 metų trunkančią šių apdovanojimų istoriją Lietuvos vardas buvo įrašytas pirmą kartą.

Su pasauliniu įvertinimu orkestrantus pasveikino meras Povilas Žagunis,  mero pavaduotojas Antanas Pocius, mero patarėja Jolita Nevardauskienė, Savivaldybės administracijos direktorius Eugenijus Lunskis, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas Kęstutis Rimkus ir skyriaus specialistai,  Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos direktorė Vigyta Dumbrienė.

„Dėkoju už Panevėžio rajono ir Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje, už aukso vertą pasirodymą pasaulio čempionate. Džiaugiuosi ir vertinu Jūsų didžiulį indėlį  populiarinant pučiamųjų instrumentų muziką ir ypatingai sėkmingą rajono jungtinio vario dūdų orkestro „Aukštyn“ įvertinimą, tapus vienu iš trijų  geriausių 2022 metų jaunimo  pučiamųjų instrumentų orkestrų pasaulyje. Dėkoju už iniciatyvumą, meistriškumą, vadovaujant pučiamųjų orkestrui, už tarptautinių ryšių plėtojimą, neįkainojamą darbą su vaikais ir jaunimu, ugdant kūrybingas, nuolat ieškančias, mylinčias muziką bei  gerbiančias savo kraštą asmenybes. Linkiu kilti vis aukštyn ir aukštyn ir ateityje pasiekti dar ne vieną pergalę prestižinėse pasaulinio lygio scenose“, – sakė meras P. Žagunis.

„Ši nominacija ir mums patiems buvo netikėta. Apie ją sužinojome iš užsienio kolegų.  Vien jau patekti į gariausiųjų dešimtuką ir taip įrašyti Lietuvos vardą – didžiulis pasiekimas. Šie metai orkestrui išties buvo labai sėkmingi, bet  pergales lėmė ne atsitiktinė sėkmė, o atkaklus darbas bei tikėjimas tuo, ką darome. Didžiuojuosi savo muzikantais, kurie šiais metais ypač susitelkę. Mes dėkingi Panevėžio rajono savivaldybei, Lietuvos kultūros tarybai, kurie remia įvairius kultūrinius projektus ir suteikia Panevėžio  rajono orkestrų vaikams bei jaunimui galimybę tobulėti, reprezentuoti Lietuvą pasaulyje. Dėkingi visiems, prisidedantiems prie mūsų vykdomų projektų“, – sakė R. Vilys.

Vario dūdų orkestras ,,Aukštyn“ įkurtas 2007 metais. Jo atlikėjai Panevėžio rajono vardą garsina ir mūsų šalyje, ir už jos ribų: nuolat dalyvauja Lietuvos Dainų šventėse, pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatuose, tarptautiniuose meistriškumo kursuose, konkursuose, festivaliuose bei koncertuose Olandijoje, Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, Lenkijoje, Estijoje, Latvijoje. Orkestrantų meistriškumą stiprina dirigentų Pieto Visserio (Nyderlandai) ir Steveno Legge (Didžioji Britanija) pamokos.

Praėjusiais metais Nyderlanduose, Kerkradės mieste, vykusiame 19-ajame Pasaulio muzikos čempionate „World Music Contest“ meno vadovo ir dirigento Remigijaus Vilio vadovaujamas kolektyvas savo kategorijoje pelnė čempiono titulą.

„Aukštyn“ yra pirmasis jauniausias Lietuvos orkestras, pelnęs tokį aukštą apdovanojimą per visą čempionato 70-ies metų istoriją. Panevėžio rajono jungtiniame orkestre groja 13–30 metų muzikantai, daugelis – iki 17 metų. Dauguma orkestro muzikantų yra mėgėjai, didžioji dalis jaunimo net nesimokę muzikos mokyklose, o paruošti dirigentų.

Panevėžio raj. savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

- Reklama -

Naujausi straipsniai