2024, kovo 29, Penktadienis

„Olimpinė diena 2023“: šokėjas Laurynas Žakevičius kviečia pažinti breiką

Dažnai sporto šakos populiarumo šuolį išgyvena atsiradus naujiems talentams bei jiems pasiekus skambias pergales. Šiuo metu tai galima pasakyti apie Paryžiaus olimpinėse žaidynėse debiutuosiantį breiką.

Geriausia Lietuvos breiko šokėja Dominika Banevič – Bgirl Nicka neseniai tapo Europos čempione bei jau dabar yra laikoma viena potencialiausių kandidačių iškovoti olimpinį kelialapį. Natūralu, kad susidomėjimas breiku tiek kaip užsiėmimu, tiek kaip renginiu, sparčiai auga.

Breiką įtraukus į olimpines žaidynes, jis tapo Lietuvos sporto šokių federacijos (LSŠF) dalimi. Buvo įkurta LSŠF Breiko lyga, kuri ir užsiima šio sporto vystymusi. Prieš mažiau nei metus, pasibaigus buvusio vadovo Mindaugo Bružo kadencijai, lygos direktoriumi tapo šokėjas bei choreografas Laurynas Žakevičius.

„Šių pareigų ėmiausi, nes man tai yra svarbu ir įdomu. Breiku užsiimu daug metų ir kai buvo paskelbta, kad šis sportas yra įtrauktas į olimpinių žaidynių programą, atsirado noras Lietuvoje visus suvienyti bei dirbti šio šokio labui. Man svarbi breiko kultūra, turiu daugiau nei 20 metų patirtį ir galvoju, jog galiu prisidėti prie Breiko lygos plėtojimo“, – sakė L. Žakevičius.

Breiko lygos direktorius atskleidžia – breikas, kaip kultūros dalis, Lietuvoje yra gana stiprus ir pripažįstamas užsienyje, tačiau sportine prasme dar esame gana jauni.

„Gatvės šokių, kurių dalis yra breikas, kultūra Lietuvoje vystėsi jau ilgą laiką. Pats labai daug dirbu su kultūrine ir menine dalimi, keliauju po užsienį, kur pristatau tiek spektaklius, tiek edukacines programas, susijusias su breiku. Čia lietuviai jau yra stipriai pažengę, – teigė L. Žakevičius. – Tačiau sportine prasme tik dabar atsiranda mūsų šokėjų suvokimas, kad tai – velniškai didelės galimybės. Turime šių dienų lyderę Dominiką Banevič, kuri nuosekliai dirba dėl savo tikslų. Stengiamės ją palaikyti ir tuo pačiu išnaudoti augantį populiarumą. Ji yra puikus pavyzdys to, ką galima pasiekti šokant.“

Pasak L. Žakevičiaus, daugumai lietuvių breikas vis dar asocijuojasi su neformalia veikla, todėl dedamos pastangos visiems paaiškinti sportinio breiko idėją bei struktūrą. Breiko lygos vadovas siekia, kad kuo daugiau breiko šokėjų išliktų motyvuoti, nes konkurencija vyrų tarpe yra ypač didelė.

Breikas populiarinamas organizuojant įvairius renginius ar dalyvaujant miestų šventėse. L. Žakevičiaus teigimu, talentų Lietuvoje netrūksta, o realią situaciją dėl mūsų sportininkų lygio bus galima pamatyti artėjančiame Lietuvos čempionate.

Puiki galimybė susipažinti su breiku visiems žiūrovams ar būsimiems šokėjams bus suteikta birželio 3 dieną Panevėžyje vyksiančioje Olimpinės dienos šventėje. Čia vyks breiko turnyras, kuriame bus galima išvysti daug intriguojančių ir įtraukiančių kovų dėl stipriausiųjų vardo.

Nuo 12 valandos vyks Olimpinės dienos breiko turnyro atranka. Atrankose šokėjai turės parodyti iki 1 min. improvizuotą išėjimą. Po atrankos geriausi sportininkai pateks į atkrintamąsias varžybas ir toliau vyks 1×1 kovos.

Finalai prasidės 16 val. Finale ir kovoje dėl trečiosios vietos šokėjai turės po du išėjimus. Sportininkai varžysis atskirose amžiaus grupėse – U12, U16 bei atskirose vyresnių vaikinų ir merginų grupėse.

„Norime „užkurti“ bendruomenę, kad ji atvyktų, prisistatytų ir visuomenei pristatytų breiko šaką. Labai svarbu, kad mus priimtų visuomenė ir žiūrovai. Norime parodyti, kad breikas kaip sportas ir meno šaka yra verta palaikymo, rėmimo bei didelių renginių. Atvykę žiūrovai galės stebėti, kaip šokėjai rungiasi vienas prieš kitą savo atidirbtais arba spontaniškai gimsiančiais judesiais“, – kalbėjo L. Žakevičius.

Registruotis į Olimpinės dienos breiko turnyrą, kaip ir į kitas šios sporto šventės varžybas, gali kiekvienas norintis www.lteam.registracijos.lt puslapyje. L. Žakevičius patikslina – registruotis reikėtų tiems, kurie žino, kas yra breikas.

„Suprantama, kad dalyviai turi būti besitreniruojantys breiką arba bent žengiantys pirmuosius žingsnius. Neturėdami pagrindų juk negalėtume dalyvauti jokiame čempionate. Nieko nežinant ar nesiruošiant, dalyvavimas varžybose gali būti ir pavojingas dėl traumų tikimybės. Amžiaus kategorijos yra skirtingos, todėl Panevėžyje kviečiami visi šokantys breiką, nepriklausomai nuo patirties. Tai bus šventė mūsų bendruomenei, o visi panevėžiečiai ir miesto svečiai pažins naują olimpinę sporto šaką“, – pabrėžė L. Žakevičius.

Lygiai tose pačiose kategorijose sportininkai kovos ir Lietuvos čempionate, kuris vyks gegužės 27 dieną Kėdainiuose, todėl labai daug šansų, kad Panevėžyje bus galima išvysti ne vieną Lietuvos pirmenybių prizininką.

Daugiau informacijos apie renginį www.olimpinediena.lt

- Reklama -

Naujausi straipsniai