teismas

Nuosprendį Panevėžio apylinkės teismo Biržų rūmuose išgirdo 6 vyrai organizavę dyzelino vagystę iš magistralinio produktotiekio. Kaltais dėl vagystės visuotinai pavojingu būdu organizuotoje grupėje pripažinti 4 Lietuvos piliečiai ir 2 Latvijos gyventojai. Jiems skirtos lygtinės laisvės atėmimo bausmės.

2015 m. spalį – 2016 m. gegužę, veikdami organizuotoje grupėje, trys biržiečiai – G. M., P. J., A. M., kupiškietis D. V. ir du Daugpilio miesto (Latvija) gyventojai I. G. ir O. C. visuotinai pavojingu būdu prisijungė prie AB „Orlen Lietuva“ magistralinio produktotiekio „Ilūkstė – Ventspilis“ vamzdyno ir pagrobė  ne mažiau 10 356 litrų Latvijos bendrovės RAB „LatRosTrans“ dyzelino bei sugadino AB „Orlen Lietuva“ priklausantį magistralinio produktotiekio vamzdį.

Vyrai pasiskirstę vaidmenis ir užduotis padarė sunkius ir apysunkius nusikaltimus. D. V. suteikė priemones nusikalstamai veikai daryti – UAB „Butautų dvaro bravoro“ teritorijoje, esantį žemės sklypą, pastatus, elektros energiją. O. C. grobiant dyzelinį kurą kontroliavo slėgio daviklio parodymus, o A. M. ir P. J. tiesė aukšto spaudimo žarnas, elektros laidus, vairavo automobilį su pagrobtu dyzelinu ir jį realizavo. P. J.   teikė pinigus nusikaltimo priemonėms ir įrankiams įgyti. G. M. kartu su I. G. įgijo nusikaltimo priemones ir įrankius, prisijungė prie produktotiekio, tiesė aukšto spaudimo žarnas, elektros laidus, vykdė dyzelino grobimą, kontroliavo slėgio daviklio parodymus, gabeno ir realizavo pagrobtą dyzelinį kurą.

Nuteistiesiems skirtos nuo 2 metų ir 6 mėnesių iki 3 metų ir 2 mėnesių laisvės atėmimo bausmės, jų vykdymą atidedant 2 metams ir 6 mėn. bei skirti įpareigojimai neišvykti iš gyvenamosios vietos  miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo, dirbti arba būti užsiregistravus užimtumo tarnyboje.

„Skirdamas bausmes kaltinamiesiems, teismas vadovaujasi numatytais bendraisiais bausmių skyrimo pagrindais, atsižvelgia į kaltinamųjų asmenybes, jų atsakomybę lengvinančias ir sunkinančias aplinkybes. Šiuo atveju nuo nusikalstamų veikų padarymo yra praėję pakankamai daug laiko – beveik trys metai ir nėra duomenų, kad per tą laiką kas nors iš kaltinamųjų, būtų padaręs naujų nusikalstamų veikų“, – teigė bylą nagrinėjęs Biržų rūmų teisėjas  Dainius Strautininkas.

Be to, teismas visiškai tenkino AB „Orlen Lietuva“ civilinį ieškinį  ir priteisė solidariai atlyginti 8483,37 Eur turtinę žalą dėl nesankcionuoto prisijungimo prie produktotiekio likvidavimo kaštų ir konfiskuoto produkto grąžinimo į magistralinį vamzdyną.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.

Irma Gritėnienė Panevėžio apylinkės teismo pirmininko padėjėja

Print Friendly, PDF & Email