2024, birželio 12, Trečiadienis

„Nutapyti eilėraščiai“ – paroda ir poezijos skaitymai

Vasario 11 d. 17.15 val.  Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje, konferencijų salėje, vyks Rimvydo Stankevičiaus poezijos ir Eugenijaus Marcinkevičiaus tapybos vakaras „Nutapyti eilėraščiai“, kuriame susilieję du žanrai sudarys nuostabų meno tandemą. Renginio metu galėsime klausytis eilių, o tapybos paroda veiks iki kovo 3 d.

Ne veltui poetas Rimvydas Stankevičius savo eilėraščius yra ne kartą pavadinęs „plytomis“. Iš jų statomos ne tik knygos, iš jų atsiranda poetiniai spektakliai, o kartais gali atsirasti ir paveikslai. Misiją sujungti poeziją su daile įvykdė panevėžietis tapytojas Eugenijus Marcinkevičius. Akstiną sumanymui davė netikėtai jam į rankas pakliuvęs Rimvydo eilėraštis, paskatinęs išsamiau pasidomėti jo kūryba. Pradėjo skaityti, gilintis, susipažino su autoriumi ir atsirado rezultatas „Nutapyti eilėraščiai“. Abu autoriai teigia turintys daug bendro, jiems patinka tos pačios knygos, filmai. Pasak Rimvydo, jų  dvasinė kraujo grupė yra ta pati.

Rimvydas Stankevičius (g. 1973 m. sausio 7 d. Elektrėnuose) – poetas, eseistas, žurnalistas. Nuo 2004 m. yra Lietuvos rašytojų sąjungos narys. Yra išleidęs 12 knygų (pirmąją 1996 m.). Apdovanotas keliomis prestižinėmis premijomis, tarp jų – Jurgos Ivanauskaitės, Jotvingių, Salomėjos Nėries, Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno. „Panevėžio literatūrinėje žiemoje 2010“ pelnė Julijono Lindės-Dobilo premiją. R. Stankevičiaus poezija versta į lenkų, švedų, suomių, anglų ir kitas kalbas, publikuota užsienyje išleistuose almanachuose

Eugenijus Marcinkevičius (g. 1959 m. spalio 10 d. Joniškyje) – dailininkas, tapytojas. 1982 m. baigė Šiaulių pedagoginio instituto Dailės fakultetą. Nuo tų pačių metų dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje (JAV, Olandijoje, Rusijoje, Vengrijoje), surengė personalinių parodų. Nuo 1994 m.  iki 2010 m. buvo pasitraukęs iš aktyvaus Panevėžio dailės gyvenimo. Nuo 2010 m. vėl dalyvauja jungtinėse parodose, rengia personalines parodas.

 

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos inf.

 

- Reklama -

Naujausi straipsniai