2024, kovo 29, Penktadienis

Nusileista „Turk Telekom“ ekipai

Panevėžio „Lietkabeliui“ (8/6) reikia dar dviejų pergalių, norint Europos taurėje užsitikrinti atkrintamųjų namų pranašumą.

Atkakliame mače Panevėžyje Nenado Čanako auklėtiniai 75:77 (19:24, 18:16, 18:20, 20:17) apmaudžiai neišnaudojo progos nugalėti Ankaros „Turk Telekom“ (7/8) ekipos.

Dovydas Giedraitis galėjo išplėšti pratęsimą, tačiau iš po krepšio nepataikė.

Panevėžiečių A grupėje dar lauks akistata su Hamburgo „Towers“ ir Paryžiaus „Metropolitans“ komandomis.

Turkijos klubas pelnė pirmuosius mačo taškus, bet galiausiai juos pristabdė Vytenis LIpkevičius – 3:5. Džordže Gagičius lygino rezultatą (7:7), o Aubrey Dawkinsas bei Gediminas Orelikas apsikeitė tritaškiais – 10:10. Sametas Geyikas toliau buvo vienas iš „Turk Telekom“ lyderių (14:10), tad panevėžiečiams beliko tik nepaleisti varžovų pirmyn. A.Dawkinsas pataikė antrą savo tritaškį (21:14), tačiau penkiais taškais atsakė Panagiotis Kalaitzakis ir po pirmo kėlinio šeimininkai atsiliko 19:24.

Gabrielius Maldūnas ir Dovydas Giedraitis greitai ėmė mažinti „Lietkabelio“ deficitą ir lygino rezultatą – 24:24. Karolis Giedraitis tritaškiu leido panevėžiečiams vėl pirmauti (31:28), tiesa, svečiai gana greitai reagavo – 33:33. Baudas sumetė G.Orelikas, bet S.Geyikas provokavo dar dvi pražangas bei buvo nesustabdomas. Jo vedama Ankaros ekipa veržėsi priekin (39:35), kol G.Maldūnas atsilikimą rėžė perpus. S.Geyikas vėl stojo mesti baudų, pelnė net 22-ąjį savo tašką ir leido „Turk Telekom“ pirmauti 40:37. G.Oreliko metimas su sirena buvo pataikytas po laiko.

Vos prasidėjus trečiam ketvirčiui P.Kalaitzakis lygino rezultatą (40:40), tačiau varžovai susigrąžino persvarą – 49:44. Dž.Gagičius pelnė reikalingus taškus, V.Lipkevičius – taip pat, tad „Lietkabelis“ kvėpavo į nugaras Ankaros vyrams – 48:49. Galiausiai „Lietkabelio“ kapitonas išvedė į priekį savo ekipą (50:49), nors nemažai šansų prieš tai panevėžiečiai neišnaudojo. S.Geyikas ir Dorukhanas Engindenizas baudė šeimininkus tritaškiais (58:52), o po trijų kėlinių „Lietkabelis“ atsiliko 55:60.

Nors Anthony Clemmonsas bandė „Turk Telekom“ vesti į priekį, iš toli pataikė D.Giedraitis – 58:62. Panevėžiečiai ėmė įsibėgėti ir G.Oreliko tritaškis leido vėl kvėpuoti į nugaras oponentams – 63:64. Dar vieną tolimą šūvį pridėjo P.Kalaitzakis (66:64), tačiau tuos pačius ginklus vėl pasitelkė svečiai – 70:66. Liko 4 minutės, skausmingą šūvį pataikė S.Geyikas, bet tuo pačiu atsakinėjo P.Kalaitzakis – 69:73. 4 taškai ekipas skyrė ir likus pusantros minutės (71:75), o dar baudos mesti stojo Dž.Gagičius – ji tikslą pasiekė – 72:75. V.Lipkevičius sužingsniavo, tačiau P.Kalaitzakis netrukus smeigė tolimą tritaškį ir lygino rezultatą – 75:75. Graikui tai buvo jau penktas tritaškis.

Liko 34 sekundės, Alexas Perezas buvo netaiklus, bet kamuolį sugriebė „Turk Telekom“. A.Perezas turėjo dar vieną progą ir šįkart jos nešvaistė – pataikė galimai lemiamą metimą – 77:75. D.Giedraitis galėjo išplėšti pratęsimą, bet nepataikė iš po krepšio paskutinę sekundę.

Kovą dėl kamuolių panevėžiečiai laimėjo net 45 prieš 28. Puolime šeimininkai sugriebė 22 kamuolius.

„Lietkabelis“ metė kone po lygiai tritaškių (34) ir dvitaškių (36). Tikslą siekė 11 tolimų metimų ir 16 – dvitaškių.

„Lietkabelis“: Panagiotis Kalaitzakis 17 (5/8 trit., 6 rez. perd.), Gediminas Orelikas (8 atk. kam.) ir Džordže Gagičius (7 atk. kam.) – po 10, Vytenis Lipkevičius ir Dovydas Giedraitis – po 9.

„Turk Telekom“: Sametas Geyikas 32 (6 atk. kam., 8 išpr. praž.), Anthony Clemmonsas 13, Aubrey Dawkinsas 11 (8 atk. kam.), Alexas Perezas 6 (8 rez. perd.), Berkas Demiras 5.