2024, birželio 15, Šeštadienis

Nuo rudens miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigose – pailgintos dienos grupės pirmokams

Nuo šių metų rugsėjo 1 d. šešiuose Panevėžio lopšeliuose-darželiuose pradedamas įgyvendinti visos dienos mokyklos projektas. Lopšeliuose-darželiuose „Taika“, „Dobilas“ ir „Varpelis“ pirmokai po pamokų bus laukiami pailgintos dienos grupėje, o „Voveraitės“, „Pasakos“ ir „Vyturėlio“ ugdytiniams bus taikomas integruotos veiklos modelis.

Nuo rugsėjo 1 d. lopšeliai-darželiai „Taika“, „Dobilas“ ir „Varpelis“ mokyklose pasibaigus pamokoms – nuo 12 iki 17.30 val. – pailgintos dienos grupėse lauks miesto pirmokų. Kiekviena jų priims nuo 15 iki 24 vaikų. Pasibaigus pamokoms, iš šalia ikimokyklinio ugdymo įstaigų esančių mokyklų auklėtojos ar jų padėjėjos galės pačios pirmokus atsivesti į pailgintas dienos grupes. Toliau esančių mokyklų pirmokų atvykimu į minėtas grupes turės pasirūpinti tėveliai ar artimieji.

Pailgintos dienos grupėje pirmokams bus teikiama pagalba ruošiant namų darbus, siūloma lankyti sporto, STEAM ir kitokius būrelius, tobulinti skaitymo bei rašymo, bendravimo įgūdžius, dalyvauti edukacinėse, meninės raiškos veiklose ir kt. Visa ši veikla kas mėnesį kainuos 36 Eur. Taip pat bus sudaryta galimybė už papildomą mokestį vaikams pavalgyti pavakarius. Tėveliai, kurie susidomėjo galimybe savo pirmokus nuo rugsėjo 1-osios leisti į pailgintos dienos grupę, kviečiami kreiptis į nurodytų lopšelių-darželių administraciją.

Lopšeliuose-darželiuose „Voveraitė“, „Pasaka“ ir „Vyturėlis“ nuo rugsėjo 1 d. bus taikomas integruotos veiklos modelis – numatomos veiklos bus orientuotos į visapusišką vaiko ugdymą. Čia įvairios veiklos bus išskirstytos per visą dieną, skiriamas didesnis dėmesys priešmokyklinės ugdymo grupės veiklai, atsiras daugiau naujų užsiėmimų tokių kaip vaikų joga, mažųjų tenisas, projektinė veikla ir kt., bus skatinamas didesnis tarpusavio bendravimas vystant dialogą ir kt.

Iš pailgintos dienos grupės darželyje vaiką bus galima pasiimti iki pusės šešių vakaro ar iki kol įstaiga dirba. Tikimasi, kad tokios grupės padės pradinukų tėvams – vaikai galės paruošti pamokas, bus pasirūpinta jų užimtumu ir saugiu laisvalaikiu.

- Reklama -

Naujausi straipsniai