skiepai
skiepai

Panevėžyje baigus skiepyti nuo COVID-19 ligos kitas prioritetines grupes – asmens šeimos gydytojus, odontologus, antrinio lygio sveikatos paslaugas teikiančius, fizinės medicinos ir reabilitacijos bei kt. specialistus, vaistininkus ir kt. – Panevėžio miesto poliklinikos darbuotojai pradėjo kviesti skiepytis vyresnius miesto gyventojus.

„Šiuo metu jau yra paskiepyti visų prioriteto tvarka nustatytų grupių gyventojai. Dabar pradedame vakcinuoti vyresnio amžiaus asmenis, žinoma pirmenybė teikiama 80 metų ir vyresniems. Šeimos gydytojų pirmiausia prašome apklausti jų įstaigose besilankančius pacientus, kurie nori skiepytis ir gali patys atvykti į gydymo įstaigą. Tuomet šie sąrašai perduodami už vakcinacijos procesą atsakingai Panevėžio miesto poliklinikai. Šioji, susisiekusi su asmeniu, paskiria konkretų laiką, kada jis gali atvykti skiepytis“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Sveikatos poskyrio vedėjas Mindaugas Burba.

Pagal dabartinį vakcinos kiekį skiepijimas vyksta Panevėžio miesto poliklinikos patalpose. Jei ateityje gavus didesnę vakcinos siuntą pavyktų padidinti skiepijimo apimtis, gyventojai bus kviečiami skiepytis atvykti į kitą vietą.

Primename, kad asmenys, kuriems buvo nustatyta COVID-19 liga, galės būti vakcinuojami nuo diagnozės dienos praėjus trims mėnesiams, išskyrus kai prieš skiepijimą antikūnų rezultatai yra neigiami (tarp nustatytos COVID-19 ligos ir antikūnų tyrimo turi praeiti ne mažiau kaip 3 savaitės). Jeigu liga nebuvo diagnozuota, bet tyrimas rodo antikūnų buvimą organizme, toks asmuo galės būti vakcinuojamas praėjus 60 dienų nuo antikūnų tyrimo rezultato dienos.

Kad susiformuotų imunitetas COVID-19 ligai, praėjus 21 dienai po pirmo skiepo jį reikia pakartoti. Iš viso Panevėžyje šiuo metu yra paskiepyti 3721 gyventojas – 745 vyrai ir 2976 moterys. Panevėžyje gyvena apie 22 tūkst. vyresnio nei 65 m. amžiaus gyventojų.

Prie gyventojų vakcinacijos prisideda „Socialinis taksi“, kuris visus žmones su negalia vakcinuotis veš nemokamai. „Norime palengvinti vakcinavimosi pasiekiamumą žmonėms su negalia. Juk būtent ši tikslinė grupė yra labai jautri ir dažnai neturi galimybės nukeliauti į gydymo įstaigą savarankiškai“ – teigia „Socialinis taksi“ vadovė Solveiga Ratkevičiūtė.

Žmonės su negalia kelionėms gali registruotis interneto tinklapyje www.socialinistaksi.lt arba paskambinę telefonu 8 687 44001.

Komentarai
Print Friendly, PDF & Email