2024, gegužės 3, Penktadienis

Nugalėtas „Žalgiris“

Antrajame kėlinyje į duobę kritęs ir iš jos išlipti nesugebėjęs Kauno „Žalgiris“ (16/1) metus „Betsafe–LKL“ čempionate pradėjo pirmuoju sezono pralaimėjimu.Šarūno Jasikevičiaus auklėtinių pergalingas žygis baigėsi Panevėžyje, kur spindėję šeimininkai Panevėžio „Lietkabelio“ (11/6) krepšininkai šventė saldžią pergalę 83:72 (23:22, 18:11, 23:19, 19:20).

Kauno ekipa pastarąjį kartą „Betsafe–LKL“ pirmenybėse buvo pralaimėjusi 2019-ųjų balandį, kai 76:81 suklupo Prienuose.

Panevėžyje šalies čempionus skandino buvę žalgiriečiai: Tomas Dimša pelnė 21 tašką, atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei surinko 25 naudingumo balus, o Paulius Valinskas įmetė 21 tašką ir surinko 23 naudingumo balus.

Pirmajame kėlinyje komandos žaidė taškas į tašką, o antrajame „Lietkabelis“ pradėjo stebinti – po spurto 14:4 įgijo dviženklį pranašumą 37:26.

Nors po pertraukos „Žalgiris“ prisivijo 46:48, panevėžiečiai siuntė svečius į dar vieną nokdauną – spurto 10:0 dėka atstatė dviženklę persvarą 58:46.

Tai tapo ir nokautu. Nors Kauno komanda nepasidavė ir prasidėjus paskutinei mačo minutei priartėjo 69:74, Artūras Milaknis ir Šarūnas Jasikevičius už emocijas po teisėjo švilpuko buvo nubausti techninėmis pražangomis, o varžovų dovanų sulaukęs „Lietkabelis“ pergalės nebepaleido.

Kovą dėl atšokusių kamuolių 41:32 laimėjęs „Lietkabelis“ gerokai sėkmingiau ir atakavo iš toli – tikslą pasiekė 10 šeimininkų tritaškių iš 24 (42 proc.), kuomet svečiai pataikė 5 iš 22 (23 proc.).

Panevėžio komanda vertėsi be traumuoto Tomo Lekūno, o rungtyniauti dar negalėjo ir naujokas Gilvydas Biruta.

„Lietkabelis“: Tomas Dimša (6 rez. perd.) ir Paulius Valinskas po 21, Željko Šakičius 20 (7 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius 9 (9 atk. kam.), Gabrielius Maldūnas 8.

„Žalgiris“: Zachas LeDay’us ir Thomasas Walkupas po 12, Lukas Lekavičius 10 (6 rez. perd.), Nigelas Hayesas 9, Jockas Landale’as ir Edgaras Ulanovas po 8.