2024, balandžio 19, Penktadienis

Nugalėta „Joventut“ ekipa

Panevėžio „Lietkabelio“ (3/3) komanda Europos taurės A grupėje iškovojo svarbią ir skambią pergalę. Nenado Čanako auklėtiniai namie 87:77 (20:13, 21:24, 20:12, 26:28) gana užtikrintai nugalėjo Badalonos „Joventut“ (4/2) klubą.

Susitikimą puikiai pradėjo į startinį penketuką patekęs Gabrielius Maldūnas, kuris dusyk sėkmingai atakavo per Ante Tomičių, o vėliau perėmė kamuolį ir greitą išpuolį pabaigė dėjimu (6:2). „Joventut“ puolimo mechanizmą įplieskė Pau Ribasas ir Joelas Parra, kurio dėjimas persvėrė rezultatą, įpusėjus kėliniui (10:9). Du Vytenio Lipkevičiaus tritaškiai, Kristupo Žemaičio bei Dovydo Giedraičio baudos metimai vėl išvedė panevėžiečius į priekį (17:10). Kur kas agresyvesni ir tikslesni šeimininkai laimėjo pirmąjį kėlinį 20:13.

Antrajame kėlinyje antrą tritaškį įsmeigė Brandonas Paulas, o kamuolį perėmęs Guillemas Vivesas mažino svečių atsilikimą iki vieno metimo (18:20). Pastarasis vėliau dar pridėjo tritaškį ir rezultatas tapo lygus (26:26). Perimti iniciatyvos svečiams panevėžiečiai neleido – pasižymėjo K.Žemaitis ir Dovydas Giedraitis. Po dviejų kėlinių „Lietkabelis“ buvo priekyje 41:37.

Nepaisant to, kad kėlinio pradžioje Derekas Willisas skirtumą mažino iki minimalaus (40:41), „Lietkabelis“ atsakė spurtu 9:0 ir taip atitrūko jau 50:40. A.Tomičius bei G.Vivesas siekė neleisti atitrūkti šeimininkams, tačiau Džordže Gagičiaus, N.Radičevičiaus ir Panagiočio Kalaitzakio dėka panevėžiečiai vėl tolo – 57:46. Galiausiai po trijų ketvirčių, kuriuos rezultatyviai užbaigė K.Žemaitis, N.Čanako auklėtiniai buvo priekyje 61:49.

K.Bėrzinis tritaškiu dar labiau artino prie pergalės „Lietkabelį“ (66:51), vis tik jam atsakė F.Bassas. G.Orelikas surengė dvi iš eilės tikslias atakas, tik komplikuodamas svečių padėtį (72:56), o vėliau pataikė dar vieną tolimą metimą – 75:57. „Joventut“ ėmė artėti: Pau Ribasas ir Pepas Busquetsas pataikė tritaškius, po kurių Badalonos ekipa atsiliko 68:77. Po minutės pertraukėlės N.Radičevičius pelnė labai reikalingus taškus, D.Gagičius taip pat atsakė į varžovų taškus, tad skirtumas liko dviženklis – 81:70. P.Ribui po diskvalifikacinės pražangos rungtynės baigėsi, V.Lipkevičius realizavo vieną baudą, P.Kalaitzakis – dvi, o netrukus F.Bassas pataikė iš toli – 73:84. Liko kiek daugiau nei minutė, kurią panevėžiečiai išgyveno.

„Lietkabelis“: Panagiotis Kalaitzakis 16 (6 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius 14 (3/4 trit.), Nikola Radičevičius 12 (9 rez. perd.), Gabrielius Maldūnas ir Kristupas Žemaitis – po 9.

„Joventut“: Pau Ribas 15, Guillemas Vivesas (7 rez. perd.) ir Brandonas Paulas (3/9 trit.) – po 11, Pepas Busquetsas 9, Derekas Willisas 8 (5 atk. kam.).