2024, liepos 18, Ketvirtadienis

Nevėžio kaimui 55-eri

reklama rubai

Apniukęs dangus ir šalti pavieniai lietaus lašiukai neišgąsdino į Nevėžio kaimo gimtadienio šventę gausiai susirinkusių šventės dalyvių ir svečių. Spalvotais balionais nukabinėti kelio stulpeliai ir ryški rodyklė kvietė užsukti į Nevėžio gyvenvietę, kurios centre iškilo laikinas šventės pramogų miestelis.

Prekybininkai kvietė pirkti įvairiausius gaminius, spalvingas batutas viliojo vaikus dūkti, o įvairūs edukaciniai užsiėmimai vaikams ir suaugusiesiems neleido nuobodžiauti. Savo edukacinę programą „Vaistinių žolelių galia“ pristatė Miežiškių kultūros centro Trakiškio padalinio žolininkės (vad. Vilija Šaparnienė-Kišonienė). Miežiškių kultūros centro Nevėžio padalinio duonos kepėjos ir suaugusiųjų mėgėjų teatro „Plepys“ kolektyvas (vad. Rita Gribauskienė) kvietė užsukti į palapinę, kurioje buvo pristatomi senoviniai mūsų krašto patiekalai. Nevėžio bendruomenės namų vestibiulyje buvo galima aplankyti tautodailininko, medžio drožėjo Eduardo Tito darbų parodą, o buvęs Nevėžio kaimo gyventojas ir aktyvus bendruomenės narys Gintaras Vilniškis kartu su seniūnijos sporto metodininku Modestu Ruškiu vedė azartiškas sporto rungtis. Nevėžio gyvenvietės gatvėmis riedėjo gausus RGV MOTO klubo technikos paradas (vad. Antanas Zimnickas). Šventės dalyviai turėjo galimybę apžiūrėti techniką iš arti ir pasikalbėti su jos valdytojais.

Švęsti gimtadienį kvietė dūdų garsai – pakilias melodijas grojo Miežiškių kultūros centro pučiamųjų orkestras „Ciongs“ (vad. Rimantas Švaplys).

Iškilmingame šventės atidaryme Nevėžio gyventojų bendruomenės žmones ir visus nevėžiečius sveikino garbingi svečiai. Gražių žodžių ir dovanų negailėjo Seimo narys Deividas Labanavičius ir jo patarėja Sandra Razminė, Regina Patalauskienė atvežė nuoširdžiausius sveikinimus nuo Seimo nario Tomo Tomilino, Miežiškių seniūnijos seniūnas dovanojo labai skanų ir gražų šventinį tortą, su gimtadieniu sveikino Miežiškių kultūros centro direktorė Birutė Titienė. Savo sveikinimais nustebino Gintaras Vilniškis bei Julius Gasaitis.

Šventinį gimtadienio koncertą pradėjo Miežiškių kultūros centro Nevėžio padalinio folkloro dainininkių grupė „Radasta“ (vad. Jolanta Karaliūnienė). Jas ant scenos keitė kaimynai iš Trakiškio – liaudiškos muzikos kapela „Juostvingė“ (vad. Audronė Rancovienė), o smagius šokius dovanojo Šilagalio kultūros centro Katinų padalinio porinių šokių kolektyvas „Vieversys“ (vad. Lina Veršelienė). Į sceną lipo gausus Miežiškių kultūros centro Nevėžio padalinio moterų vokalinis ansamblis „Vakarė“ (vad. Lina Kairytė). O jauniausiai Nevėžio kaimo gyventojai Liucijai Valaitytei savo atliekamą dainą skyrė neformaliojo ugdymo būrelį „Garsų ir spalvų mozaika“ lankantys vaikai (vad. Jolanta Karaliūnienė). Savo jautrias dainas Nevėžiui dovanojo seserys Danutė Žiukienė ir Jolanta Karaliūnienė bei svečiai iš Anykščių Jurgita Baldauskienė ir Robertas Raišelis.

Šventinio vakaro kulminacija – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solisto, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos premijos laureto, išskirtinio balso tembro operos dainininko Liudo Mikalausko pasirodymas. Savo šiltu bendravimu užbūręs gausiai susirinkusius žiūrovus dainininkas šėlo kartu su kaimo gimtadienį švenčiančiais žmonėmis.

Puikią kaimo gimtadienio šventinę muzikinę programą užbaigė Miežiškių kultūros centro populiariosios muzikos grupė „Pilnatis“ (vad. Lina Kairytė). Skambant smagioms dainoms šokio sukūryje sukosi besišypsantys žmonės, kurie gausiais plojimais dėkojo šventės organizatoriams – Miežiškių kultūros centro Nevėžio padaliniui, Nevėžio gyventojų bendruomenei ir Miežiškių kultūros centrui bei šventės rėmėjams – Panevėžio rajono savivaldybei, Nevėžio gyventojų bendruomenei,  geriesiems Nevėžio ir aplinkinių kaimų gyventojams.

Šventės organizatoriai dėkoja visiems savanoriams už pagalbą organizuojant renginį ir renginio metu. Tik visi kartu galime atlikti didelius darbus, kurie suteiks malonumo ne tik mums, bet ir visiems, kurie yra šalia.

Tekstas Jolantos Karaliūnienės.

Nuotraukos Aistės Skrebytės ir Juliaus Eigirdo

- Reklama -

Naujausi straipsniai