2024, gegužės 21, Antradienis

Netikėta dovana būsimai motinai – butas

Panevėžio rajono Krekenavos miestelio gyventoja Gitana Vinciūnienė parodė savo gerą širdį. 46 metų moteris visiškai svetimam žmogui padovanojo 2 kambarių butą Krekenavos seniūnijos Šventupių kaime, kurį paveldėjo po tėvų mirties.

„Kam man, vienai gyvenančiai, antras butas, kai Krekenavoje vieną jau turiu. Pagalvojau, pasiūlysiu seniūnijai, gal žino kokį žmogų ar šeimą, kuriai stogo virš galvos reikia labiau nei man“, – savo apsisprendimo motyvus aiškina moteris.

Kam skirti dovanojamą butą Krekenavos seniūnijos seniūnas Vaidas Kaušakys sprendė kartu su socialinėmis darbuotojomis. Nutarta jį siūlyti pirmagimio besilaukiančiai Ingai Pranckūnaitei. Ši iš Krekenavos kilusi 30 metų moteris pastaruoju metu gyveno Bobiniškių kaime su savo draugu jo motinos namuose, kur nėra ne tik jokių patogumų, bet ir elektros.

„Kai iš seniūnijos paskambino ir pasakė, kad viena krekenavietė man dovanoja butą, pamaniau, kad juokauja. Negalėjau patikėti, kad taip gali būti. Bet kai patikino, kad tai tikrai tiesa, net širdį suspaudė, kaip graudu pasidarė. Pajutau begalinį dėkingumą tai geradarei“, – savo reakciją į netikėtą žinią prisimena I. Pranckūnaitė.

Dovanojimo sutartis pasirašyta gegužės 31 d. Dokumetams tvarkyti reikalingus pinigus susitaupė ir sumokėjo pati naujoji buto šeimininkė.

Apie savą pastogę tik pasvajoti galėjusi pora dabar jaučiasi kaip devintame danguje – rugpjūčio mėnesį gimsiantį vaikelį jie galės parsivežti į savus namus aštuonbučiame name.

I. Pranckūnaitės draugas, dirbantis pas ūkininką šiltamiuose, dabar į darbą Radviliškio rajone važiuoja autobusu, o vakare skuba grįžti atgal į Krekenavą. Dovanotame bute būsimieji tėveliai užsiima tvarkymu ir remonto darbais. Vyras jau perdažė langų rėmus, ruošiasi imtis sienų ir grindų. Inga šveičia ir gražina virtuvę, plauna langus.

Krekenavos seniūnijos vyriausioji socialinė darbuotoja Audronė Paškevičienė sako, kad visus sujaudino kilnus G. Vinciūnienės poelgis.

„Ši dovana labai praskaidrino Ingos gyvenimą. Tikimės, kad tai įkvėps jauną porą atsakingai auginti vaikelį ir kurti tvarkingą, gražią ateitį. Juk kartais žmogui reikia nedidelės paskatos uždegti ryžtą žengti į priekį“, – sako A. Paškevičienė.

Buto paveldėtoja G. Vinciūnienė seniūnijos parinkta kandidatūra liko patenkinta.

„Ingos asmeniškai nepažinojau, tik žinojau kaip Krekenavos gyventoją. Dabar linkiu – tegul tik būna laimingi ir gražiai gyvena“, – sako geradarė.

- Reklama -

Naujausi straipsniai