2024, birželio 15, Šeštadienis

Nesugaunami“ seifų vagys – Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato areštinėje

Nuo praėjusių metų įvairiuose Lietuvos regionuose buvo gaunami pranešimai apie įsibrovimus į parduotuves, įmones, įstaigas, kurių metu pagrobiami seifai ar materialinės vertybės iš seifų. Nusikaltimai registruojami skirtingose vietovėse ir skirtingu laiku, įtariamieji sugeba sėkmingai pasišalinti iš įvykio vietos.

Panevėžio apskrities VPK aptarnaujamoje teritorijoje tokių pranešimų nebuvo gauta, tačiau 2019-09-21, Pasvalyje, užregistruoti net trys tokie įvykiai – 4 val., 4.32 val. ir 9 val. Visais atvejais įsilaužta į patalpas, esančias šalia viena kitos, ir pavogti seifai ir (ar) grynieji pinigai. Įtariamųjų nesustabdė ir tai, kad objektuose buvo įrengtos apsauginės signalizacijos, į kurių suveikimus reaguoja saugos tarnybos. 2019-09-26 dar viena tokia vagystė registruota Panevėžyje – apvogta statybinių prekių parduotuvė, į kurią patekta išardžius sieną, ir pavogtas seifas su pinigais. 2019-09-30 Panevėžio rajone, Liūdynės kaime, panašiu būdu pasikėsinta apvogti dar dvi įmones, kuriuose taip pat kėsintasi į seifus.

Itin intensyviai ir kruopščiai dirbę Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, padedami kolegų, praėjusią savaitę sulaikė 4 įtariamuosius, kurie galimai vykdė vagystes iš parduotuvių ir kitų įmonių Panevėžio apskrityje, įsilauždami į jas ir išnešdami seifus ir grynuosius pinigus. Ikiteisminis tyrimas atliekamas Panevėžio apskr. VPK Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdyboje, ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Panevėžio apylinkės prokuratūros prokurorai.

Policijos pareigūnus nustebino tai, kad sulaikyti įtariamieji – 40–48 metų vyrai – Makedonijos bei Albanijos piliečiai. Įtariama, kad įtariamieji gyveno išnuomotame bute, naudojo kelias transporto priemones. Panevėžio apylinkės prokuratūra spalio 3 dieną kreipėsi į teismą, prašydama skirti šiems
įtariamiesiems griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą. Teismas prokuratūros prašymą patenkino, įtariamieji suimti 2-3 mėnesiams.. Įtariama, kad šių užsienio piliečių grupė galėjo įvykdyti žymiai daugiau vagysčių visoje Lietuvoje.

 

- Reklama -

Naujausi straipsniai