Užimtumo tarnyba

Iki lapkričio 8 d. 24 val. dar galima teikti paraiškas Užimtumo tarnybai dėl subsidijos darbo vietoms steigti įgyvendinant vietinių užimtumo iniciatyvų projektus. Šiuos dokumentus galima įkelti tik per administracinių ir viešųjų paslaugų portalą – Elektroninius valdžios vartus. Šios priemonės įgyvendinimui planuojama skirti 5,3 mln. Eur.

„Ši iniciatyva yra orientuota į užimtumo didinimą tose teritorijose, kuriose bedarbių dalis, skaičiuojant nuo darbingo amžiaus gyventojų yra 1,2 karto didesnė, negu vidutiniškai šalyje. Patvirtintame 214 vietovių sąraše yra tokių tikslinių teritorijų. Kviečiame darbdavius pasinaudoti parama ir užtikrinti galimybę šių seniūnijų žmonėms pradėti dirbti“, – sakė Priemonių organizavimo įgyvendinimo skyriaus vedėja Vaida Kamandulienė.

Tikslinės teritorijos, kuriose galima steigti darbo vietas pagal vietinių užimtumo iniciatyvų projektą, nustatomos pagal metinį registruotą nedarbą. Per pastaruosius dvylika mėnesių jis vidutiniškai šalyje siekė 9,8 proc. Gyvenamųjų vietovių, kuriose 2022 metais bus įgyvendinami vietinių užimtumo iniciatyvų projektai, sąraše yra tokių savivaldybių, kuriose registruotas metinis nedarbas siekia 24,8 proc. (Ignalinos raj., Tverečiaus sen.) ir net 27,1 proc. (Švenčionėlių r., Labanoro sen.).

Anot V. Kamandulienės, net ir kelios naujos darbo vietos tokiose seniūnijose užtikrina socialinį ir ekonominį stabilumą: „Žmonės turi galimybę pradėti dirbti, o darbdaviai – didinti verslo plėtrą. Vietinių užimtumo iniciatyvų projektas orientuotas į žmones, kurie galvoja apie ateitį ir gali ją sukurti jau dabar.“

Siekdami atsakyti į kylančius klausimus dėl vietinių užimtumo iniciatyvų projektų paraiškų rengimo, Užimtumo tarnybos klientų aptarnavimo departamentai organizuoja mokymus. Su jų medžiaga galima susipažinti čia.

Print Friendly, PDF & Email