2024, liepos 18, Ketvirtadienis

Nes visi vaikai turi tikėti stebuklais…

reklama rubai

Pasaka.. ji lydi mus visą gyvenimą. Jau nuo pirmų gyvenimo dienų vaikas atranda ramybę ir paguodą savo mamos glėbyje. Mamos, kurios rankose knyga apie užburtą princesę, drąsų alavinį kareivėlį, ar mažąją undinėlę.. Su pasaka mes užaugame. Kasdienybės rūpesčių apsupti, nė nepastebime, kaip patys tapome tais drąsiais kareivėliais, mažosiomis undinėlėmis, o kartais ir užburtomis princesėmis..

Nenustoti tikėti stebuklingų pasakų galia skatina Panevėžio lėlių vežimo teatras. Kiekvieną vasarą plentais ir vieškeliais rieda didelis spalvingas vežimas, kurį traukia ryškus garvežys. Jis sustoja miesteliuose ir kaimuose, kur laukia nematytos ir negirdėtos lėlių pasakos išsiilgę vaikai. Tik dėl šypsenų tų vaikų, jau 36-ajį kartą lėlių vežimo teatro kūrybinė grupė išvyksta į tradicines vasaros gastroles su vežimu po Lietuvą. Birželio 8-20 dienomis kolektyvas apsilankys Panevėžio, Kėdainių ir Radviliškio rajonuose. Teatrinę improvizaciją „Lėlių cirkas“ (rež. S. Alochinas ir I. Ignatenko) rodys  Upytėje, Ėriškiuose, Ramygaloje, Krekenavoje, Surviliškyje, Kalnaberžėje, Sirutiškyje, Vilainiuose, Kėdainiuose, Dotnuvoje, Akademijoje, Krakėse, Gudžiūnuose, Skėmiuose, Grinkiškyje, Baisogaloje, Pakiršiniuose, Sidabravoje, Naujamiestyje, Daukniūnuose, Berčiūnuose.

Ši tradicija neblėsta dėl kilnaus tikslo – sukviesti kuo didesnes auditorijas, nepaisant amžiaus, socialinės ar ekonominės padėties. Projektu siekiama populiarinti Panevėžio miesto vardą bei lėlių teatro meną regionuose, suartinti ir paskatinti bendradarbiavimą bei partnerystę su vietos bendruomenėmis, formuoti vaikų ir jaunimo vertybines nuostatas, kurios padės auginti visapusiškai šiuolaikiškas ir dvasiškai turtingas asmenybes.

Už paramą organizuojant 2022 metų tradicines vasaros gastroles su vežimu po Lietuvą, lėlių vežimo teatro kolektyvas dėkoja Lietuvos Kultūros tarybai, Panevėžio miesto savivaldybei, visoms vietos bendruomenėms, kultūros darbuotojams bei mylintiems teatro meną.

Lėlių vežimo teatras

marsrutas

- Reklama -

Naujausi straipsniai