2024, gegužės 18, Šeštadienis

Neįgaliųjų draugijos vairas tose pačiose rankose išlieka penktą kadenciją

Upytės seniūnijoje, Ėriškių kultūros centre, vyko Panevėžio rajono neįgaliųjų draugijos ataskaitinė-rinkiminė konferencija. Draugijos narių bendruomeniškumą, susidomėjimą ir atsakingą požiūrį į veiklą liudija šimtaprocentinis dalyvavimas – į renginį atvyko visi 108 išrinkti delegatai.

Ilgametė draugijos pirmininkė Aurelija Petronienė apžvelgė per ataskaitinį ketverių metų laikotarpį nuveiktus darbus, vykdytas veiklas. Tarp svarbiausių – kasdieninės veiklos įgūdžių palaikymas, mankštos, meno poezijos terapija, meno kolektyvo „Griežlė“ veikla, savanorės psichologės pagalba neįgaliesiems ir šeimos nariams (paskaitos, konsultacijos), kelionės po visą šalį, sporto ir kultūros renginiai, bendradarbiavimas su likimo draugais iš kitų rajonų.

Panevėžio rajone yra 3 300 neįgalių asmenų, 567 iš jų susibūrę į Neįgaliųjų draugiją, kuri šiemet mini 30-ąsias savo veiklos metines. Konferencijos salėje buvo eksponuojamas stendas, iliustruojantis draugijos istoriją, veiklos sritis, taip pat parengta draugijos narių rankdarbių paroda.

Konferencijos dalyvius pasveikino Panevėžio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Pocius, Seimo narys Petras Nevulis, Lietuvos neįgaliųjų draugijos pirmininkė Jelena Ivančenko, Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Aldona Pranciška Paškevičienė, Upytės parapijos klebonas Gediminas Jankūnas, rajono Bendruomenių sąjungos pirmininkas Kazimieras Binkis, kiti svečiai.

Jie išreiškė pagarbą žmonėms, kurie turėdami kūno negalią, išlieka stiprūs ir tvirti savo dvasia, sugeba džiaugtis kiekviena gyvenimo diena, įžvelgti prasmę neretai fizinių skausmų kamuojamoje kasdienybėje. Išsaugoti pozityvų požiūrį, nelikti užsidarius tarp keturių kambario sienų su savo liga jiems padeda dalyvavimas Neįgaliųjų draugijos veikloje, kuriai nuo 2000-ųjų metų vadovauja A. Petronienė.

Išreikšdami pagarbą, dėkingumą ir pasitikėjimą savo vadove konferencijos delegatai vienbalsiai ją išrinko pirmininke penktajai kadencijai.

- Reklama -

Naujausi straipsniai