Nedarykite šių klaidų imdami paskolas

atsiuntė info@vapsvamedia.lt

Nors yra dažnai kalbama apie paskolų suteikiamas galimybes, tačiau daug rečiau apie būtinybę skolintis atsakingai. Priklausomai nuo to, ar finansavimo galimybe pasinaudosite protingai, ar spontaniškai ir neapgalvotai, galite pagerinti turimą finansinę situaciją arba ją nusmukdyti.

Tad kokių galimų klaidų reikėtų vengti, kurios galėtų skausmingai atsiliepti jūsų finansinei gerovei?

Nesirinkite pirmo pasitaikiusio pasiūlymo

Tai – viena dažniausiai daromų klaidų. Gyventojai nėra linkę lyginti skirtingų bankų ar sutelktinio finansavimo platformų paskolų suteikimo sąlygas, todėl pasirenka pirmą pasitaikiusį pasiūlymą. Deja, tokiu būdu dažnai nukenčia – leidžia uždirbti pasirinktai įstaigai daugiau nei galėtų, jeigu būtų skyrę vos šiek tiek laiko pasidomėti, ką siūlo jos konkurentai.

Todėl, prieš imdami paskolą, išsiaiškinkite, kokiomis sąlygomis skolina bent 3 skirtingos įstaigos (įvertinkite ir Paskolų Klubas pasiūlymus), palyginkite juos tarpusavyje ir priimkite tą, kuris yra geriausias.

Vertinkite ne tik paskolos palūkanas, bet visą jos kainą

Dar viena žmonių neretai daroma klaida yra nepakankamas įsigilinimas. Ką tai reiškia? Pavyzdžiui, jūs skyrėte laiko keleto skirtingų įstaigų teikiamų paskolų pasiūlymams palyginti. Visgi, juos įvertinote neteisingai, nes lyginote tik palūkanų normą. Tokiu būdu jaučiatės priėmę gerą sprendimą, bet iš tiesų jį priėmėte įvertinę ne visą informaciją.

Tai reiškia, kad net ir tuo atveju, kai pasirinkote mažiausias palūkanas siūlančią įstaigą galite prašauti pro šalį, kai pamatysite, kokią sumą papildomai turėsite sumokėti už kitas, papildomas išlaidas (sutarties sudarymą, jos keitimą ar pan.).

Laikykitės sudarytos sutarties sąlygų

Labai svarbu, kad gavę paskolą laikytumėtės sudarytos sutarties sąlygų ir mokėtumėte įmokas laiku. O jeigu jos yra automatiškai kas mėnesį nurašomos iš jūsų banko sąskaitos – tuomet, kad užtikrintumėte, jog joje būtų pakankamai pinigų.

Kitu atveju padarysite sau meškos paslaugą – sugadinsite savo kreditingumo istoriją. O tai reiškia, kad ateityje bankai ar kitos finansavimą teikiančios įstaigos atsargiau vertins galimybę jums skolinti pinigus, o kai kuriais atvejais gali ir visai atsisakyti tai padaryti.

Nepriimkite sprendimo imti paskolą spontaniškai

Atsakingai priimamas sprendimas skolintis yra apgalvotas, todėl venkite skolintis vedini emocijų. Priėmę sprendimus impulsyviai, vėliau gali tekti gailėtis dėl jų pasekmių.

Taip pat vertėtų paskolų nesirinkti ir kaip būdo finansinėms skylėms kamšyti. Nors trumpalaikėje perspektyvoje jos gali pasirodyti esančios geru sprendimo būdu, tačiau neieškant kitų sprendimų, jos gali įsukti į finansinių įsipareigojimų ratą, iš kurio taps vis sunkiau ištrūkti.

Taigi, sprendimui imti paskolą turėtų būti ruošiamasi kaip ir bet kuriam kitam finansiniam įsipareigojimui. Vertėtų racionaliai ir atsakingai įvertinti savo galimybes jo imtis, numatyti galimas rizikas bei iš to kylančias pasekmes. Tik tokiu būdu galėsite būti tikri, kad paskola prisidės prie jūsų finansinės gerovės bei gyvenimo kokybės augimo.


Nedarykite šių klaidų imdami paskolas

Gal patiks?

Aptiktas Adblock

Panašu, kad naudojate skelbimų blokavimo priemonę. Naudojamės reklamavimo paslaugomis, kad galėtume finansuoti savo svetainę. Prašome paremti mus ir išjungti „AdBlocker“ plėtinį.