Antrankiai

Tuo, kad alkoholis ir ginklas yra bloga kombinacija, įsitikino 50-metis Panevėžio rajono gyventojas. Per išgertuves nusprendęs bičiuliui įrodyti, kad jo nelegalus revolveris tikras, vyras jį apšaudė ir sunkiai sužalojo. Vakar šaulys išgirdo teismo nuosprendį.

Šiemet birželį į Panevėžio rajone esantį kaimą medikai buvo iškviesti suteikti pagalbą pašautam žmogui. Nuvykę jie rado šaunamuoju ginklu sužeistą namo šeimininką. Vėliau sužeistajam ekspertai nustatė sunkų sveikatos sutrikdymą – į žmogų pataikyta mažiausiai 6 kartus: kulkos smigo ne tik į kojas, bet ir galvą, krūtinę, kaklą.

Įvykio vietoje buvo sulaikytas įtariamasis, to paties kaimo gyventojas V. F. Jį jau buvo nuginklavęs atsitiktinai užsukęs giminaitis. Pastarasis iškvietė medikus sužeistam namo šeimininkui.

Atvykę policijos pareigūnai name rado revolverį „KORA BRNO“ bei startinį pistoletą. Pastarasis nėra laikomas šaunamuoju ginklu, o revolveriui yra būtinas leidimas, kurio V. F. neturėjo. Vyras teigė jį prieš keletą mėnesių pirkęs turguje.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, o jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Ričardas Juozainis. V. F. buvo pareikšti kaltinimai dėl neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu ir sunkaus sveikatos sutrikdymo.

Bylą išnagrinėjęs Panevėžio miesto apylinkės teismas lapkričio 22 dieną V. F. pripažino kaltu dėl abiejų nusikalstamų veikų. Sunkinančiomis jo kaltę aplinkybėmis teismas pripažino tai, kad teisiamasis šiuos nusikaltimus įvykdė pripažintas recidyvistu, neišnykus ankstesniam teistumui, ir būdamas apsvaigęs nuo alkoholio.

Subendrinus su anksčiau paskirta ir neatlikta bausme, V. F.  teismas skyrė 7 metų ir 6 mėn. laisvės atėmimo bausmę.

 

Print Friendly, PDF & Email