2024, gegužės 21, Antradienis

Naujiena ! Suslėgtos gamtinės dujos jau ir Panevėžyje !

Po ilgo laiko Panevėžyje vėl bus galima papildyti automobilių važiuojančių suslėgtomis gamtinėmis dujomis kuro atsargas. Jau nuo liepos 3 d. tokią paslaugą teiks UAB “Panevėžio autobusų parkas” teritorijoje sumontuota dujų kompresorinė.

“Gamtinės dujos – aplinką tausojantis kuras. Ir nors Lietuvoje suspaustos gamtinės dujos daugiausia naudojamos viešąjame transporte, privačiame sektoriuje taip pat atsiranda šiuo kuru varomų transporto priemonių, ir jų vis daugėja, todėl investavę į dujų kompresorinę naudojamą UAB “Panevėžio autobusų parkas” reikmėms pagalvojome ir apie šią kuro rūšį naudojančius vairuotojus. Ir jei anksčiau norėdami papildyti kuro atsargas panevėžiečiai turėjo vykti į Šiaulius ar Vilnių, dabar galės atvykti pas mus.” – sakė UAB “Panevėžio autobusų parkas” generalinis direktorius Rimantas Petukauskas.

Suslėgtomis dujomis UAB “Panevėžio autobusų parkas” teritorijoje J.Basanavičiaus g. 67 esančioje kompresorinėje užpildyti automobilių balionus bus galima darbo dienomis nuo 8:00 iki 15:45 val. o 1 kub.m. suslėgtų dujų kainuos 0,95 Eur. Reikia pažymėti, kad atsiskaitymas kol kas vyks tik banko kortelėmis, tad už “grynus” pinigus kuro įsipilti nepavyks.

Į suslėgtų gamtinių dujų kompresorinę naudojamą autobusams užpildyti UAB “Panevėžio autobusų parkas” investavo apie 580 000 Eur., dar apie 30 000 Eur kainavo galimybė gamtinėmis dujomis užpildyti paprastus automobilius.

Suslėgtos gamtinės dujos – suspaustos gamtinės dujos, daugiausia naudojamas transporto priemonėse kaip kuras, vietoje benzino, dyzelino ar propano. Suslėgtos gamtinės dujos yra pigesnės nei kitos kuro rūšys, o sudegusios kelia daug mažesnį neigiamą poveikį šiltnamio efektui. Gamtinės dujos suspaudžiamos specialiose kompresorinėse stotyse, o transporto priemonės jomis užpildomos specialiose degalinėse.

Svarbiausi suslėgtų gamtinių dujų privalumai, lyginant jas su kitomis kuro rūšimis:

  • Pigesnės, nei bet kuri naftos pagrindu gaunama kuro rūšis;

  • Visiškai sudega, nepalikdamos suodžių;

  • Mažesnės, palyginus su kitomis kuro rūšimis, transporto priemonių aptarnavimo išlaidos;

  • Nesukelia metalų korozijos;

  • Dėl aukštos degimo temperatūros, mažesnė savaiminio užsidegimo tikimybė;

- Reklama -

Naujausi straipsniai