2024, kovo 29, Penktadienis

Namuose pralaimėta Kauno “Žalgiriui”

Nesėkmę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“) patyrė Panevėžio „Lietkabelio“ (22/13) klubas, kuris namuose 76:81 (24:20, 15:17, 14:26, 23:18) nusileido titul1 ginantiems Kauno „Žalgirio“ (29/4) krepšininkams.

Pirmą 3 minučių atkarpą sėkmingiau sužaidė šeimininkai, kurie po Pauliaus Valinsko realizuotų baudų metimų pirmavo 9:5. Žalgiriečiai į tai atsakė sėkmingais išpuoliais: taškus rinko Marius Grigonis bei Edgaras Ulanovas, tad svečiai išsiveržė į priekį – 14:11. Antroje kėlinio pusėje sėkmingiau pasirodė panevėžiečiai, kurie kėlinį užbaigė Ike’o Iroegbu tritaškiu – 24:20.

Antrasis kėlinys nebuvo toks rezultatyvus kaip pirmasis. Per pirmas 4 minutes „Žalgiris“ surinko vos 4 taškus ir atsiliko 24:30. Netrukus žalgiriečiai pelnė 6 taškus be atsako, tačiau antroje kėlinio pusėje vėl strigo puolime. Vis dėlto sėkmingai sužaista paskutinė ketvirčio minutė leido svečiams priartėti iki 37:39.

Svečiai po ilgosios pertraukos išsiveržė į priekį, bet „Lietkabelis“ kurį laiką niekur neatsiliko. Įpusėjus kėliniui, po Pauliaus Valinsko tolimo metimo Panevėžio ekipa pirmavo 50:46. Visgi nuo šio momento „Žalgiris“ užtikrintai perėmė iniciatyvą ir susikrovė neblogą pamatą dar vienai pergalei. Rezultatyviai rungtyniavo tiek Antanas Kavaliauskas, tiek E.Ulanovas, o puiki gynyba leido čempionams susikrauti 10 taškų pranašumą – 63:53.

„Lietkabelis“ nepasidavė ir pradėjo tirpdyti žalgiriečių deficitą. Ike’as Iroegbu pataikė du svarbius dvitaškius, tad iš „Žalgirio“ pranašumo buvo likę vos 3 taškai – 64:67. Vėliau darbo ėmėsi Brandonas Daviesas, o po Artūro Milanio tolimo metimo kauniečiai galėjo lengviau atsikvėpti – 76:68. Svečiai pakankamai užtikrintai užbaigė rungtynes, savo ruožtu, Nenado Čanako kariaunai laiko išsigelbėti beveik neliko. Kauno ekipa Panevėžyje iškovojo pergalę rezultatu 81:76.

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 17 (4/6 dvitaškiai), Jamaras Wilsonas 15 (6/11 dvitaškiai), Donatas Tarolis 13, Ike’as Iroegbu 12.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 16, Brandonas Daviesas 15 (5/8 dvitaškiai, 22 naud. bal.), Edgaras Ulanovas 13 (7/7 baudų metimai), Artūras Milaknis 8 (2/6 tritaškiai).