2024, gegužės 22, Trečiadienis

N.Čanakas: apie sudėties komplektaciją, svarbiausių žaidėjų išlaikymą ir agresiją gynyboje

Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ komandoje dar mažiausiai vienam sezonui likti nusprendęs Nenadas Čanakas priima naują iššūkį.

– Kaip praleidote vasarą?

– Buvau su šeima, ilsėjausi pajūryje, bet krepšinis visada buvo mintyse. Kiekvieną dieną bendravome su Martynu Purliu. Dabar aš čia ir esu pasiruošę naujiems iššūkiams. Galiu pažadėti sirgaliams, kad vėl atiduosime visas jėgas.

– Kodėl nusprendėte likti Panevėžyje?

– Turėjau daug pasiūlymų ir derybų, bet buvau Purliui pažadėjęs datą, kai turiu pranešti sprendimą. Galėjau laukti ilgiau, bet pamačiau, kaip žmonės klube nori manęs, ko nejaučiau iš kitų komandų. Aš čia jaučiuosi kaip namuose, turiu aukščiausias ambicijas ir maksimalią motyvaciją. Tai nebuvo sudėtingas sprendimas.

– Manote, kad „7bet-Lietkabelyje“ dar galite pasiekti ir daugiau?

– Žinoma. Mes pralaimėjome du finalus praėjusiame sezone. Negaliu pasakyti, kad padarysime daugiau, bet atiduosiu viską, kad komanda išlaikytų stilių ir sunkiai dirbtų gynyboje. Pamatysime, ką tai atneš.

– Dabar „7bet-Lietkabelis“ yra nauja komanda. Kiek jums didelis iššūkis viską pradėti nuo pradžių?

– Kiekvienais metais kalbame apie norą tęsti darbus, bet turime naują sudėtį. Šiemet pamatėme, kad žaidėjai pakilo į aukštesnį lygį – esu labai laimingas dėl Dovydo Giedraičio, Kalaitzakio, taip pat Žemaičio ir Oreliko, kurie gavo solidesnius kontraktus. Trenerio darbas yra suburti komandą ir rasti žaidėjams tinkamą vietą.

– Kokia buvo šios sudėties pagrindinė idėja?

– Svarbiausias dalykas buvo geros asmenybės. Dėl ilgo suolo – taip pat. Niekam nėra paslaptis, kad turėsime „X faktorių“, turėsime du labiausiai talentingus žaidėjus savo amžiaus grupėse. Labai svarbu, kaip jiems seksis pritapti. Turime du visiškai naujus jaunus įžaidėjus, kurie dar neparodė savo viso potencialo. Manau, kad jeigu žaisime komandinį krepšinį, galėsime kažką pasiekti.

– Ar komanda išlaikys tokį patį žaidimo stilių?

– Tikrai taip. Galbūt busime dar agresyvesni. Gagičius mums daug davė puolime, mes to pasigesime, bet gynyboje galėsime būti labai agresyvūs su Griciūnu ir Maldūnu.

– Kiek svarbu, kad komandoje liko V.Lipkevičius ir G.Maldūnas?

– Jie yra patys svarbiausi žaidėjai. Tai yra krepšininkai, kurie nežiūri sau naudos, o visada gins komandos draugus. Po to, kai pratęsiau sutartį su „7bet-Lietkabeliu“, mano tikslas buvo, jog liktų ir Vytenis bei Gabrielius.

– Ar pritariate, kad „Betsafe-LKL“ sezonas bus itin stiprus?

– Nuo mano atvykimo į Lietuvą, tai tikrai bus stipriausia lyga. „Žalgiris“, „Rytas“ pasipildė naujais žaidėjais, „Wolves“ su didelėmis ambicijomis. „Neptūnas“ su Girdžiūnu ir Gusčiu atrodo stipresnis. Treneris Donaldas Kairys suburs gerą komandą Utenoje, „CBet“ su treneriu Šeškumi. Nereikia pamiršti ir kitų komandų – bus tikrai labai sudėtinga.

– Kaip atrodys pasiruošimas?

– Turime 5 mačus dabar, rasime dar kelis varžovus. Manau, kad rasime sprendimus. Panevėžyje turime viską, todėl galime čia patogiai treniruotis ir norime čia rungtyniauti.

– Kiek pasiruošimui kliudo tai, kad G.Golomanas ir K.Kullamae yra savo rinktinėse?

– Komandai tai nėra gerai, bet jiems rungtyniauti savo rinktinėje – didelė garbė. Linkiu patekti į galutinius dvyliktukus ir žaisti sėkmingai.

„7bet-Lietkabelio“ praėjusio sezono abonementų savininkai jau gali įsigyti naujojo sezono narystes. Tuo tarpu vieša prekyba startuos rugsėjo 5-ąją. Visa informacija – oficialioje klubo svetainėje.

- Reklama -

Naujausi straipsniai