Lapkričio 25 d. Panevėžio muzikiniame teatre vyks išskirtinis renginys muzikos ir poezijos gerbėjams – Elenos Mezginaitės XI Lietuvos moksleivių dainuojamosios poezijos festivalis-konkursas „Mano senas drauge…“. 10 val. prasidės visų dainų autorių ir atlikėjų konkursinis koncertas, 15 val. – festivalio laureatų koncertas.

Daugiau kaip per dešimtmetį susiformavo festivalio nuostatos, tradicijos, savitumai. Kurį laiką buvęs jaunimo festivaliu, pastaraisiais metais renginys kviečia dalyvauti kuriančius moksleivius.

Pasak šio projekto vadovo Arnoldo Simėno, pati poetė Elena Mezginaitė tarsi atrenka festivalio dalyvius, nes jie iš dviejų dainų būtinai turi pateikti vieną jos žodžiais sukurtą dainą.

Šis reikalavimas sąlygoja festivalio dainų autorių ir atlikėjų skaičių. Nors renginys sutraukia apie 100 dalyvių iš įvairių Lietuvos vietovių, paprastai savo dainomis koncerte džiugina iki 15 dainų autorių-atlikėjų, kuriems talkina instrumentalistai, pritariančios grupės.

Jau dabar aišku, kad šiame festivalyje dainuos ir gros atlikėjai iš Alytaus, Dusetų, Kauno, Utenos, Vilniaus, Zarasų –  iš šio miesto kasmet atsiranda du trys talentai. Per dešimt gyvavimo metų renginys buvo viena iš stotelių daugeliui dainuojamosios poezijos atlikėjų – duetui „Baltos varnos“, Gintarei Juknaitei, Gretai Šepliakovaitei.

„Keista, kad iki šiol mums nepavyko prisivilioti dainuojančių moksleivių iš Žemaitijos. Todėl žadame kitąmet šiek tiek pakeisti sąlygas ir pasiūlyti šalia Elenos Mezginaitės eilėmis sukurto kūrinio atlikti savo krašto poeto dainą. Dainuojamoji poezija skatina jaunimą dainuoti lietuviškai, pajusti žodžio grožį, jo skambesį“, – teigia projekto vadovas.

Šiais metais poezijos festivalio-konkurso „Mano senas drauge…“ dalyviai bus apdovanoti specialiai šiam renginiui sukurtais kalendoriais, ženkliukais-gitaromis.

Vyks tiesioginė laureatų koncerto transliacija bibliotekos „Facebook“ paskyroje. Vėliau renginio įrašą jums patogiu metu galėsite stebėti bibliotekos Youtube kanale.

Komentarai
Print Friendly, PDF & Email