2024, balandžio 13, Šeštadienis

Muziejų naktis Panevėžio galerijose

Šeštadienį, tarptautinę Muziejų naktį, savo duris lankytojoms atvers Panevėžio miesto dailės galerija ir jos padalinys – Fotografijos galerija.

Nuo 18 iki vidurnakčio, 24 valandos, panevėžiečiai ir miesto svečiai galės nemokamai lankyti Dailės galerijos (Respublikos g. 3) ir Fotografijos galerijos (Vasario 16-osios 11) ekspozicijas.

Dailės galerijos pirmame aukšte veikia vilniečio dailininko Romualdo Balinsko tapybos paroda „Balos“. Antrame aukšte ir Keramikos paviljone eksponuojami Panevėžio tarptautinių keramikos simpoziumų kolekcijos kūriniai.

Lankytojai galės užsukti į galerijos kiemelį, pasigrožėti sužaliavusioje vejoje įkomponuotais žinomų pasaulio kūrėjų skulptūrinės keramikos darbais.

19 val. vaikai ir moksleiviai bus pakviesti į edukacines kūrybines programas. Mažiausieji kurs ilgą kolektyvinį piešinį „Traukinys veža paveikslus“, vyresnieji dalyvaus dinamiškame „Moliasviedyje“ – keraminio pano kūrime.

20 ir 23 val. laukiami visi, norintieji dalyvauti ekskursijoje po Dailės galeriją su gidu. Nuo 22 iki 23 val. Keramikos paviljone vyks videofilmų, pasakojančių apie Panevėžio tarptautinius simpoziumus ir žinomus pasaulio keramikus, peržiūra.

Fotografijos galerijoje lankytojams bus pristatyta panevėžietės dailininkės Rūtos Povilaitytės tapybos paroda „Aplankykite parką“. Taip pat vaikai ir suaugusieji čia galės pasinerti į intriguojantį edukacinį žaidimą „Fotografijos takas“.

Visi renginiai nemokami.

- Reklama -

Naujausi straipsniai