Teismas

Panevėžio apygardos teismas baigė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje buvo sprendžiama dėl priverčiamųjų medicininio pobūdžio priemonių taikymo 28-erių panevėžiečiui P. T., praėjusių metų gegužę nužudžiusiam savo motiną.

Teismas pripažino, kad P. T. padarė baudžiamojo įstatymo uždraustą veiką, t. y. nužudė savo artimąjį – motiną, būdamas nepakaltinamas. Dėl šios priežasties teismas nutarė taikyti P. T. priverčiamąją medicinos priemonę – stacionarinį stebėjimą griežto stebėjimo sąlygomis Rokiškio psichiatrinėje ligoninėje.

Jaunas vyras nusikaltimą įvykdė 2021 m. gegužės 26 d. Panevėžyje. Apie tai, kad nužudė savo motiną pareigūnams pranešė pats P. T. Nužudytoji – buvusi vienos miesto gimnazijos mokytoja.

Kadangi nusikaltimo įvykdymas buvo siejamas su P. T. sveikatos būkle, bylą teismas nagrinėjo už uždarų durų.

„Teisėjų kolegija, įvertinusi visus bylos duomenis, sprendė, kad jų visiškai pakanka pripažinti P. T. padarius įstatymo uždraustą veiką, o taip pat konstatuoti, kad P. T. šią veiką padarė būdamas nepakaltinamas dėl savo sveikatos būklės“, – pažymėjo teisėjų kolegijos pirmininkė teisėja Daina Vaidachavičienė.

Panevėžio apygardos teismo nutartis per 20 dienų gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui.

Jolita Gudelienė
Panevėžio apygardos teismo pirmininko
padėjėja

Print Friendly, PDF & Email