2024, kovo 19, Antradienis

Morriso tritaškis nukalė dar vieną pergalę Europos taurėje

„7bet-Lietkabelis“ pratęsė kovas Europos taurės turnyre. Trečiadienio vakarą Nenado Čanako auklėtiniai namuose, trijų su puse tūkstančio žiūrovų akivaizdoje 88:85 (23:24, 12:19, 31:22, 22:20) po itin atkaklios kovos iškovojo pergalę prieš „Frutti Extra ekipą r sustiprino savo šansus dar kartą stoti į kovą Europos taurėje namuose – atkrintamosiose.

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai, išsiveržę į priekį po Rubštavičiaus ir Lipkevičiaus dvitaškių (6:2), tačiau varžovai neleido pabėgti ir netrukus perėmė pranašumą po Yigitcano Saybiro dviejų taškų (9:10). Toliau pirmajame kėlinyje tęsėsi atkakli kova – likus dviems minutėms svečiai iš Turkijos vėl pirmavo po taiklaus Omero Utku tritaškio (21:24), tačiau ketvirtį taikliu divtaškiu uždarė Jamelas Morrisas (23:24).

Antrojo kėlinio pradžioje šeimininkams pranašumą vėl sugrąžino tikslus Kristiano Kullamae šūvis iš toli (30:28), bet netrukus kiek geresne atkarpa atsakė „Frutti Extra“: Derekas Needhamas pataikė tritaškį ir dvitaškį, o Davidas Dudzinski pridėjo du taškus su pražanga (30:36). Prasidėjus paskutinėms dviems minutėms Needhamas pelnė dar du taškus ir Turkijos komando įgijo didžiausią persvarą (33:41), kurią išlaikė iki pat kėlinio pabaigos.

Po ilgosios pertraukos panevėžiečiai surengė neblogą spurtą: penkis taškus paeiliui pelnė Morrisas, du pridėjo Popovičius ir šeimininkai pranašumą ištirpdė (42:45), o netrukus Kullamae tritaškis išvedė „7bet-Lietkabelį“ į priekį (48:47). Likus keturioms minutėms po Maldūno dvitaškio rezultatas vėl tapo lygus (55:55). Visgi svečiai surengė spurtą ir po keturių Onuralpo Bitimo taškų iš eilės vėl trūktelėjo į priekį (55:61). Atkaklų trečiąjį kėlinį užbaigė Maldūno ir Morriso dvitaškiai ir panevėžiečiai vėl pirmavo (66:65).

Ketvirtąjį kėlinį Jamelas Morrisas pradėjo taikliu baudos metimu ir tritaškiu (70:65), bet netrukus dvitaškiu su pražanga atsakė Zachas Auguste’as (70:68). Likus mažiau nei keturiom minutėms neblogą panevėžiečių kėlinį pratęsė du taiklūs Oreliko baudų metimai (80:74).

Prasidėjus paskutinėms dviems minutėms Clemmonsas ir Needhames susmeigė po tritaškį ir svečiai ištirpdė turėtą pranašumą (83:82), o dar kartą apsigynę po Auguste’o dėjimo išsiveržė į priekį (83:84). Kitoje aikštelės pusėje dėjimu atsakė Popovičius, Needhamas realizavo baudos metimą, bet Saybiras prametė abu baudų metimus, o Morrisas likus dviems sekundėms įsmeigė tritaškį (88:85).