2024, liepos 18, Ketvirtadienis

Ministras G. Landsbergis su darbo vizitu lankysis Tokijuje, Japonijoje

reklama rubai

Birželio 6-7 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su oficialiu darbo vizitu lankysis Japonijoje, kur susitiks su Japonijos valstybės kancleriu Hirokazu Matsuno, valstybės sekretore užsienio politikos klausimams Takako Suzuki bei Japonijos ir Lietuvos draugystės grupės Japonijos parlamente pirmininku Hirofumiu Nakasone.

Susitikimuose bus aptariami dvišalių santykių plėtros ir regioninio saugumo klausimai, įskaitant Rusijos karą Ukrainoje ir jo poveikį pasaulio saugumui bei tarptautinėms rinkoms, bendradarbiavimo perspektyvas atstatant Ukrainą, o taip pat bendradarbiavimo su Japonija galimybes Indijos ir Ramiojo vandenynų regione, siekiant aktyviai prisidėti prie taisyklėmis grindžiamos tarptautinės tvarkos palaikymo.

Susitikimuose su stambiausių Japonijos korporacijų ir verslo federacijos vadovais numatoma aptarti tolesnį bendradarbiavimą, plėtojant strateginius infrastruktūros projektus Lietuvoje energetikos ir transporto srityse, taip pat pritraukiant investicijas, siekiant plėsti Lietuvos ir Japonijos ekonominius ryšius.

Vizito metu ministras taip pat susitiks ir su lietuvių bendruomenės Japonijoje atstovais.

Japonija yra svarbiausia Lietuvos partnerė Indijos ir Ramiojo vandenynų regione bei prioritetinė Lietuvos eksporto ir atvykstamojo turizmo rinka, svarbi bendradarbiavimo mokslinių tyrimų, technologijų ir inovacijų srityje partnerė. 2020 metais dvišalės prekybos apimtys tarp Lietuvos ir Japonijos išaugo iki 165,6 mln. eurų. 1922 metų gruodžio 20 dieną Japonija pripažino Lietuvą de jure, tad šiemet minima 100 metų Lietuvos ir Japonijos santykių ir draugystės sukaktis.

- Reklama -

Naujausi straipsniai