2024, liepos 17, Trečiadienis

Ministras G. Landsbergis: patikinimai, kad bus ginamas kiekvienas mūsų žemės colis, privalo tapti NATO gynybos strategijos pagrindu

reklama rubai

Balandžio 29 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Rygoje, Latvijoje, vykusiame Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrų susitikime, kuriame ministrai aptarė Baltijos valstybių ir Lenkijos  bendradarbiavimą regiono saugumo srityje ir su juo susijusius NATO darbotvarkės klausimus, įskaitant pasiruošimą NATO viršūnių susitikimui Madride, Ispanijoje, birželio 29-30 dienomis.

Susitikime ministrai įvardijo bendrą Baltijos šalių ir Lenkijos siekį, kad NATO viršūnių susitikime būtų patvirtinti sprendimai dėl gynybos adaptacijos ir esminio gynybos sustiprinimo NATO Rytiniame flange.

„Turime siekti, kad naujoji NATO strateginė koncepcija atspindėtų pasikeitusią saugumo padėtį Europoje, įvardintų Rusiją kaip ilgalaikę grėsmę ir suteiktų prioritetą NATO kolektyvinės gynybos uždaviniui”, – pabrėžė ministras G. Landsbergis. „Esamos atgrasymo koncepcijos nebepakanka. Patikinimai, kad bus ginamas kiekvienas mūsų žemės colis, privalo tapti NATO gynybos strategijos pagrindu.“

Ministrai pasisakė už kuo skubesnį karinės paramos teikimą jau trečią mėnesį nuo Rusijos agresijos besiginančiai Ukrainai. Sutarta siekti, kad į naująjį sankcijų Rusijai paketą būtų įtraukta nafta, o užšaldytos Rusijos bankų lėšos galėtų būti panaudotos Ukrainos atstatymui skirto fondo finansavimui. Pasak ministro G. Landsbergio, Lietuva, Latvija, Estija ir Lenkija tvirtai remia Ukrainos siekį tapti Europos Sąjungos nare ir ragina Europos Sąjungą laikytis „atvirų durų” politikos šios šalies atžvilgiu.

- Reklama -

Naujausi straipsniai