2024, balandžio 24, Trečiadienis

Ministras G. Landsbergis: labai vertiname Norvegijos pažadą petys petin ginti Lietuvą

Lapkričio 25 dieną užsienio ministras Gabrielius Landsbergis ir Norvegijos užsienio reikalų ministrė Anniken Huitfeldt lankosi Bardufosse, kur susitiko su Norvegijos karinių pajėgų atstovais bei aplankė norvegų karius, besirotuojančius į Lietuvoje dislokuotą NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę.

„Esame pasiruošę petys petin ginti Lietuvą“, – susitikimo metu pažadėjo Norvegijos sausumos pajėgų vadas generolas majoras Lars Lervik.

Norvegijos kariuomenės ir saugumo atstovai  Lietuvos ir Norvegijos diplomatijos vadovams pristatė  Europos saugumo situacijos vertinimą bei Norvegijos pasirengimą prisidėti prie Lietuvos, regiono ir viso Europos kontinento saugumo.

„Didžiuojuosi turėdamas galimybę asmeniškai padėkoti Norvegijos kariams, kurie saugojo, saugo ir saugos Lietuvą, o taip pat ir Norvegijos žmonėms už bendrystę. Šis vizitas – dar vienas neginčijamas įrodymas, kad Europos saugumą kuriame visi kartu“, – apibendrindamas vizitą pažymėjo G. Landsbergis.

Norvegijos kariai kartu su sunkiąja karine technika nuolatos rotuojasi priešakinių NATO pajėgų bataliono sudėtyje nuo 2017 metų. Nauja karių rotacija, su kuria susitiko Norvegijos ir Lietuvos užsienio reikalų ministrai, į Lietuvą atvyks 2023 metų pradžioje.

- Reklama -

Naujausi straipsniai