2024, birželio 21, Penktadienis

Ministras G. Landsbergis: iki NATO viršūnių susitikimo Vilniuje tikimės ženklaus progreso, stiprinant mūsų priešakinę gynybą ir viso rytinio flango saugumą

reklama rubai

Lapkričio 29-30 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo NATO užsienio reikalų ministrų susitikime Bukarešte, Rumunijoje.

Šiandien Bukarešte Lietuvos diplomatijos vadovas susitiko su Vyriausiuoju NATO pajėgų Europoje vadu, Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) generolu Christopher G. Cavoli. Susitikimo metu buvo išsamiai aptarta saugumo situacija regione.

„NATO ministrų susitikimas Bukarešte patvirtino, kad mūsų partneriai saugumo situaciją Europoje bei grėsmes vertina taip pat kaip ir mes. Iki NATO viršūnių susitikimo Vilniuje tikimės ženklaus progreso, stiprinant mūsų priešakinę gynybą ir viso Rytinio flango saugumą“, – po susitikimo su JAV generolu sakė ministras G. Landsbergis.

NATO

Vakar G. Landsbergis taip pat dalyvavo išplėstiniame G7 susitikime, skirtame paramai Ukrainos energetikos sektoriui koordinuoti. Ministras šiame susitikime pasisakė trijų Baltijos šalių vardu.

„Rusija šantažuoja pasaulį, trikdydama maisto ir energijos tiekimą, vykdo amoralias atakas prieš Ukrainos civilinę infrastruktūrą. Turime padėti Ukrainai ne tik atstatyti elektros tinklus, bet ir juos apginti, turime padėti Ukrainai spręsti problemą iš esmės – laimėti mūšio lauke“, – pažymėjo ministras G. Landsbergis.

Nuotraukų aut.: NATO Bucharest

- Reklama -

Naujausi straipsniai