Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras G. Landsbergis susitiko su Ispanijos užsienio reikalų ministru José Manuel Albares Bueno ir Ispanijos Kongreso prezidente Meritxell Batet Lamaña.

„Rusijos karas prieš Ukrainą keičia pasaulio šalių požiūrį į geopolitinius procesus. Dar niekada Europa nebuvo tokia vieninga vertindama išorines grėsmes. Griūva geografijos  padiktuoti  stereotipai ir stiprėja  Pietų ir Šiaurės Europos bendrystės jausmas“, – apibendrindamas vizitą pažymėjo ministras G. Landsbergis.

Susitikimo metu užsienio reikalų ministrai aptarė Rusijos karo prieš Ukrainą poveikį ne tik Europai, bet ir Afrikos bei Pietų Amerikos žemynams, energetinės ir ekonominės diversifikacijos būtinybę.

Lietuvos ir Ispanijos diplomatijos vadovai taip pat pažymėjo būtinybę užtikrinti Rusijos vadovų atsakomybę už agresiją prieš Ukrainą.

Lietuvos ir Ispanijos užsienio reikalų ministrai pasirašė memorandumą, kuriuo sutarta rengti reguliarias konsultacijas tarp abiejų šalių įvairiais užsienio politikos klausimais.

„Pasirašytas memorandumas atveria kelius dar intensyvesniam bendravimui su Ispanija ir diplomatiniam bendradarbiavimui ne tik Europos Sąjungos ir NATO darbotvarkių rėmuose, bet ir stiprinant ES ir Lotynų Amerikos ryšius“, – pasirašydamas memorandumą sakė ministras Landsbergis.

„Simboliška, kad po NATO viršūnių susitikimas Madride kitąmet jis vyks Vilniuje. Galingiausio gynybos aljanso pasirinkimas surengti susitikimą Lietuvoje – bendros NATO saugumo garantijos dalis. Karas Ukrainoje paskatino debatus apie tarptautinių organizacijų  atsakomybę, užtikrinant Europos kontinento saugumą bei šalių teritorinį integralumą. Barbariški Rusijos nusikaltimai Ukrainoje siunčia aiškią žinią – Ukraina turi tapti NATO dalimi“, – sakė G. Landsbergis.

Susitikimo su Ispanijos Kongreso prezidente Meritxell Batet Lamaña metu, G. Landsbergis padėkojo už solidžią Ispanijos paramą Ukrainai ir aptarė dvišalio bendradarbiavimo klausimus.

„Ukraina turi laimėti, nes derybos reikštų galimybę, jog Europoje vėl būtų jėga perbraižomos sienos – to nė už ką negalime leisti. Vertiname Ispanijos paramą ir vertybėmis grįstą pasirinkimą ginti Ukrainos laisvę, suverenitetą, teritorinį vientisumą“, – pažymėjo ministras.

Lietuvos ir  Ispanijos diplomatijos vadovai taip pat dalyvavo viešoje  diskusijoje „Žvilgsnis į Rytus neprarandant Pietų: bendros grėsmės ir iššūkiai Lietuvai ir Ispanijai naujame Europos geopolitiniame scenarijuje“, kurioje dar kartą patvirtino, kad vertybinis pasirinkimas, pagarba laisvei, taisyklėmis grįstam pasauliui vienija visą Europą ir stiprina partnerystes su kitais žemynais.

Ministras G. Landsbergis taip pat susipažino su Ispanijos archyvuose saugomų dvišalių santykių istorijos dokumentų originalų paroda, skirta Lietuvos ir Ispanijos diplomatinių santykių 100-mečiui.

Komentarai
Print Friendly, PDF & Email