2024, birželio 13, Ketvirtadienis

Miežiškių teatras – tarp ryškiausių Lietuvoje

Miežiškių kultūros centro mėgėjų teatras džiaugiasi ir dalijasi gera žinia – ką tik įvykusioje XXIV Lietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrų apžiūroje-šventėje „Atspindžiai“ miežiškiečių spektaklis pripažintas vienu geriausių.

Pasibaigus regioniniam „Atspindžių“ turui organizatoriai, Lietuvos nacionalinis kultūros centras ir Lietuvos mėgėjų teatrų sąjunga, pranešė, jog apžiūroje dalyvavo 78 teatrai, geriausieji iš jų pakviesti savo spektaklius pademonstruoti baigiamosiose šventėse. Kitą savaitgalį septyni ryškiausi miestų ir rajono centrų teatrų spektakliai bus rodomi šventėje Utenoje, o tiek pat geriausių miestelių ir kaimų teatrų pasirodys renginyje Kupiškyje. Tarp pastarųjų bus ir miežiškiečiai su spektakliu „Ilgam prisiminimui“, kurio scenarijaus autorė ir režisierė Jurga Švagždienė.

„Atspindžiai” – pati didžiausia Lietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrų šventė, rengiama nuo 1991 m. kas dvejus metus. Joje kaskart parodoma iki 100 spektaklių, vadovaujantis šios apžiūros komisijos vertinimais teatrai suskirstomi į kategorijas pagal pasiektą lygį. Miežiškių mėgėjų teatras „Atspindžių“ laureatu yra tapęs prieš dvejus metus, tuomet kolektyvas ir vadovė už darbą buvo apdovanoti dar ir „Aukso“ paukšte“ – aukščiausiu šalies neprofesionaliems kolektyvams teikiamu apdovanojimu.

Šių metų „Atspindžiuose“ Panevėžio rajonui atstovavo Miežiškių ir Ramygalos kultūros centrų mėgėjų teatrai. Ramygaliečių kolektyvas „Ąžuolynė“ pristatė vadovės Audronės Palionienės sukurtą ir režisuotą spektaklį „Amžinas keleivis“, miežiškiečiai – naują darbą, pavadintą „Ilgam prisiminimui“.

Šis spektaklis, pasak Jurgos Švagždienės, sukurtas remiantis žinomų, negirdėtų ir išgalvotų žmonių prisiminimais. Juo siekiama paraginti saugoti praėjusių kartų istorijas taip, kaip mūsų seneliai saugojo giminaičių, artimųjų fotografijas su kitoje pusėje ranka užrašytais linkėjimais “Ilgam prisiminimui”. Spektaklio veikėjai kviečia atsiversti primirštus albumus ir pažiūrėti, ar dar bent vieną kitą nespalvotą veidą atpažįstame kaip savą, skatina aprėpti nors dalį iš tų savųjų nuveiktų begalinių darbų, suprasti, iš kur atsirado neįtikimas jų darbštumas, padorumas, šviesumas. Gal tie prisiminimai ir vaizdai lyg pabirusios dėlionės dalys ims jungtis į nepažintą giminės istorijos paveikslą?

Artimiausios progos pamatyti spektaklį „Ilgam prisiminimui“ – ne tik gruodžio 1 d. Kupiškyje vyksiančioje baigiamojoje „Atspindžių“ šventėje, bet šį sekmadienį, lapkričio 25 d. 14 val. Panevėžio bendruomenių rūmuose vyksiančiame festivalyje.

Miežiškių kultūros centro informacija

- Reklama -

Naujausi straipsniai