2024, liepos 18, Ketvirtadienis

Miežiškių kultūros centrą penktą kartą aplankys „Aukso paukštė“

reklama rubai

„Aukso paukšte“ – aukščiausiu mėgėjų meno apdovanojimu šalyje – Lietuvos nacionalinis kultūros centras kiekvieną pavasarį įvertina geriausius metų kolektyvus ir jų vadovus. Tarp 12-os šiemet paskelbtų laureatų – geriausiu 2021 metų Lietuvos vokaliniu ansambliu ir vadovu  pripažintas Panevėžio rajono Miežiškių kultūros centro mišrus vokalinis ansamblis „Alkupis“ ir vadovė Lina Kairytė. Tai jau antras jos vadovaujamas kolektyvas, tapęs geriausiu šalyje.

„Alkupis“ – vienas ryškiausių kolektyvų, atstovaujantis rajonui ne tik šalyje vykstančiuose festivaliuose, konkursuose, šventėse, bet ir reprezentuojantis savo kraštą koncertinėse išvykose į užsienį. Per visą kūrybinės veiklos laikotarpį kolektyvas ir vadovė pasiekė daug reikšmingų laimėjimų ir apdovanojimų.

Miežiškių kultūros centrą „Aukso paukštė“ aplankys jau penktą kartą. Šį garbingą apdovanojimą yra pelnęs folkloro ansamblis „Ringis“, kapela „Ratasai“, mėgėjų teatras, vokalinis ansamblis „Raskila“. Pastarojo vadovė taip pat – L. Kairytė.

Iš viso Panevėžio rajonas turės jau 14 „Aukso paukščių“.

„Aukso paukštė“  – aukščiausias Lietuvos mėgėjų apdovanojimas, kasmet teikiamas labiausiai nusipelniusiems šalies chorams, teatrams, folkloro, šokių, vokaliniams ansambliams, liaudiškos muzikos kapeloms, liaudies muzikos ir pučiamųjų instrumentų orkestrams.

Lietuvos nacionalinio kultūros centro 1999 m. įsteigtos „Aukso paukštės“ meno kolektyvams skiriamos už aktyvią pastarųjų metų veiklą: dalyvavimą svarbiausiuose šalies renginiuose, konkursuose pelnytus prizus, festivalių, konkursų inicijavimą, naujų programų parengimą

 

 

- Reklama -

Naujausi straipsniai