2024, birželio 23, Sekmadienis

Miestas ir miestiečiai fotografijose

reklama rubai

Vasario 7 d. 17.00 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje (Respublikos g. 14) antro aukšto parodų erdvėse atidaroma fotografijų paroda „Miestas ir miestiečiai“, kurioje savo darbus eksponuos Panevėžio fotografų draugijos nariai.

Jau tampa tradicija, kad Panevėžio fotografų draugija kasmet organizuoja dvi savo narių parodas. Vienoje po vieną darbą eksponuoja visi norintys draugijos nariai, kiekvienas asmeniškai pasirinkdamas tematiką. Kita paroda teminė, kuriai tema būna sumanyta iš anksto, o iš pateiktų darbų geriausius atrenka draugijos kūrybinė grupė ir garbės nariai. Šiai parodai pasirinkta „Miesto ir miestiečių“ tema, jungianti gatvės fotografijos ir miesto peizažo žanrus.

Po diskusijų apie pateiktus darbus, kuriose dalyvavo visi norintys draugijos nariai, galutinę atranką padarė garbės narys, žinomas fotomenininkas Saulius Saladūnas, kuris nuolat talkina draugijai kūrybiniais ir techniniais klausimais.

Parodoje savo darbus pristato 12 draugijos narių: Danutė Augustinienė, Paulius Barkauskas, Orlandas Butkus, Vilmira Gedzevičienė, Žilvinas Kropas, Martyna Morkūnaitė, Tadas Povilonis, Valdas Šukys, Aivaras Troščenka, Irma Urbaitė, Sonata Žilytė, Aidas Žeruolis. Dauguma jų aktyviai dalyvauja mieste organizuojamuose fotografijai skirtuose renginiuose, projektuose ir parodose.

„Tikimės, kad autorių sustabdytos Panevėžio ir jo gyventojų kasdienybės ir švenčių akimirkos padės žiūrovams sulėtinti žingsnį ir pamatyti tai, pro ką skubėdami savais rimtais ir nelabai rimtais reikalais paprasčiausiai prabėgame, vos užmesdami akį ir net nespėdami suvokti to, ką pamatėme. Ar tikrai visose nuotraukose atpažinsime savo miestą? Įsižiūrėkime…“, siūlo parodos organizatoriai.

Parengė Virginija Januševičienė

- Reklama -

Naujausi straipsniai