2024, gegužės 21, Antradienis

“Metų prokuroro” rinkimuose R.M.Račkauską į teisiamųjų suolą pasodinusi prokurorė užėmė antrąją vietą

Šiandien, minint Prokuratūros dieną, prokuratūros bendruomenė tradiciškai apdovanojo konkurso „Metų prokuroras“ nugalėtojus: pirmos – trečios vietos laimėtojus. Konkursas „Metų prokuroras“ organizuotas jau šeštą kartą, siekiant įvertinti ir padėkoti kolegoms už nuoširdų darbą.

„Metų prokurore“ šiais metais tapo Auksė Lipkevičienė, Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė, antrąją vietą laimėjo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Dalia Markauskienė, trečiąją – Rolandas Stankevičius, Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras.

Konkurso nugalėtoja Auksę Lipkevičienę išrinko ne tik konkurso komisija, bet ir visa prokuratūros bendruomenė, už kandidatus „Metų prokuroro“ titului balsavusi prokuratūros intranetinėje svetainėje.

„Tai, kad sutapo ir konkurso komisijos, ir prokuratūros bendruomenės nuomonė, liudija, kad Auksė Lipkevičienė, vadovaujanti ypatingai sudėtingiems, didelį visuomenės susidomėjimą sukeliantiems ikiteisminiams tyrimams, tikrai nusipelnė Metų prokuroro titulo, – sveikindamas nugalėtoją sakė konkurso sumanytojas ir komisijos pirmininkas Saulius Galminas, Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras.

Šiais metais Metų prokurorai apdovanoti specialiai šiai progai sukurtais „Metų prokuroro“ ženkleliais.

Antrąją vietą laimėjusios Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorės Dalios Markauskienės specializacija – ikiteisminiai tyrimai dėl korupcinio pobūdžio ir valstybės tarnybai bei viešiesiems interesams padarytų nusikalstamų veikų.

Panevėžio apygardos teisme gali išvysti vaizdą, kai valstybinį kaltinimą palaiko viena prokurorė, o prieš ją – kelios dešimtys kaltinamųjų ir jų advokatų.

„Prokurorės Dalios Markauskienės vadovaujami ikiteisminiai tyrimai pasižymi tuo, kad reikalauja ypatingo kruopštumo bei atidumo, nusikalstamų veikų aplinkybės dažnai būna painios, o jų išaiškinimas reikalauja itin aukštos kvalifikacijos,“ – sako Panevėžio apygardos vyriausioji prokurorė Nida Grunskienė.

Pernai prokurorė D. Markauskienė teisminiam nagrinėjimui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai piktnaudžiavimu ir neteisėtu disponavimu branduolinėmis ar radioaktyviosiomis medžiagomis buvo pareikšti 6 asmenims, tarp jų – valstybės įmonės „Ignalinos atominė elektrinė“ tuometinis ir buvęs generaliniai direktoriai.

Prokurorė valstybinį kaltinimą palaiko ir didelį rezonansą visuomenėje sukėlusioje baudžiamojoje byloje, kur sunkių korupcinių nusikalstamų veikų padarymu kaltinamas didžiausios Panevėžio apskrityje gydymo įstaigos vadovas.

D. Markauskienė organizuoja ir vadovauja ikiteisminiams tyrimams, kur įtarimai korupcinio pobūdžio nusikalstamomis veikomis pareikšti Panevėžio miesto merui, jo patarėjai bei kitiems asmenims.

- Reklama -

Naujausi straipsniai