2024, balandžio 18, Ketvirtadienis

Metų mokytojais tapo Asta Sakalienė ir Romas Kupčinskas

Panevėžio miesto savivaldybės Metų mokytojo premija šiemet skiriama 2 pedagogams – „Vilties“ progimnazijos pradinių klasių mokytojai ekspertei Astai Sakalienei bei „Ąžuolo“ progimnazijos technologijų mokytojui metodininkui Romui Kupčinskui.

A. Sakalienė garbinga nominacija įvertinta už kūrybišką pedagoginę veiklą, mokinių laimėjimus olimpiadose, konkursuose, projektuose. Mokytoja ugdo žmogiškąsias ir pilietines vertybes, kūrybiškumą, skatina vaikus ne tik mokytis, bet ir mąstyti, dirbti savarankiškai, žinias priitaikyti praktiškai. Taikydama naujus metodus A. Sakalienė formuoja lyderystės įgūdžius, suteikia galimybę mokiniams realizuoti save ir atrasti savo talentus. Nuo 2011 m. yra IKT ir inovatyvių mokymosi metodų taikymo pradiniame ugdyme švietimo konsultantė. 2013 m. tapo šalies Metų mokytoja. Nuo 2015 m. yra standartizuotų testų vertinimo ekspertė. 2013–2017 m. išleido leidinių seriją pradinių klasių mokinių lietuvių k., matematikos, pasaulio pažinimo gebėjimams ugdyti, organizavo atviras pamokas, dalyvauja miesto ir šalies pedagoginėje, projektinėje, eksperimentinėje ir mokslo tiriamojoje veikloje. Mokytoja mylima ir gerbiama mokinių, kolegų, tėvų.

R. Kupčinskas yra tapęs pavyzdžiu, kaip per neformaliąją veiklą galima išmokyti gerumo, bendrystės, pilietiškumo – vertybių, labai reikalingų šiuolaikinei visuomenei. Mokytojas nenuilstamai 17 metų prie jūros organizuojamose vasaros kūrybinėse stovyklose ieško būdų, kaip atskleisti mokinių kūrybiškumą, atverti pažinimo džiaugsmą, ugdyti meilę gamtai ir savo kraštui. Vienas iš didžiausių R. Kupčinsko rūpesčių – saugoti, prižiūrėti gamtą. Inkilų kėlimo, miško švarinimo akcijos, miško atsodinimas, poilsiavietės įrengimas, gyvūnų maitinimas žiemą, edukacinės pamokos, pasivaikščiojimai po gamtą su fotoaparatu – daug metų besitęsianti mokytojo ir jo ugdytinių veikla. R. Kupčinską puikiai pažįsta dauguma panevėžiečių Kiekvieną žiemą Laisvės aikštėje dovanojamos lesyklėlės, organizuojamos gerumo akcijos sunkiai besiverčiančioms šeimoms paremti, puošiama Laisvės aikštė. Mokytojas savo idėjomis uždega ir kolegas. Kūrybingo, iniciatyvaus pedagogo auklėtiniai dalyvauja konkursuose, projektuose, olimpiadose, laimi aukščiausius apdovanojimus.

Savivaldybės įsteigtos 1000 Eur premijos A. Sakalienei ir R. Kupčinskui bus įteiktos Tarptautinės mokytojų dienos proga. Iškilmingas šventinis minėjimas spalio 5 d. 15 val. vyks Bendruomenių rūmuose.

- Reklama -

Naujausi straipsniai