Kasmetinė Panevėžio rajono bibliotekininkų šventė „Ištikimi knygai“ šiais metais įgavo naują atspalvį – 36-ių bibliotekų darbuotojai susibūrė į šventę, surengtą virtualioje erdvėje nuotoliniu būdu. Bibliotekininkus sveikino LR Seimo narė Guoda Burokienė; Panevėžio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Pocius; rajono tarybos narys Kazimieras Algirdas Budrys; Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Sigita Jasiūnienė.

Šventės metu pristatyta nominacijos „Metų bibliotekininkas 2020“ laimėtoja – Piniavos kaimo bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Jolanta Šimeliūnienė. Nominantei už nuoširdų, su meile atliekamą darbą dėkojo renginio dalyviai ir svečiai.

Prieš dešimtmetį pasukusi bibliotekininko profesijos keliu J. Šimeliūnienė sakė pati sau uždavusi klausimą, kas šiame darbe ją džiugina labiausiai.

„Atsakymas būtų – biblioterapija. Esu laiminga, galėdama žmonėms suteikti džiaugsmą per knygą“, – savo įkvėpimo šaltinį atskleidė bibliotekininkė.

Taip pat ji sakė matanti didelę prasmę dirbti su vaikais.

„Mūsų bibliotekoje lankosi apie 200 vaikų, daugeliui jų ši biblioteka yra pirmoji gyvenime, o aš – jų pirmoji bibliotekininkė. Kaip juos sudominsiu, kokį paliksiu įspūdį – tokį supratimą jie išsaugos apie knygas, biblioteką kaip kažką gero, gražaus ir šviesaus“,– kalbėjo Metų bibliotekininkė.

Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Rūta Bagdonienė padėkojo J. Šimeliūnienei už tai, kad jos vadovaujama biblioteka svariai prisideda prie Piniavos kaimo ir viso rajono švietėjiškos, kultūrinės veiklos.

Metų bibliotekininkė savo darbą pristatė pademonstruodama pačios sukurtą filmuką apie bibliotekos veiklas.

Kita tradicinė renginio dalis – viešosios bibliotekos direktorės R. Bagdonienės praeinančių metų veiklos apžvalga. Direktorė pabrėžė, kad darbus lydėjo ne tik įprastinės veiklos, bet ir nauji laikmečio iššūkiai.

Rajono bibliotekininkai šiais metais įgijo daug kompetencijų skaitmeninių technologijų, kompiuterinio raštingumo diegimo gyventojams srityse.

Vyko projektinės veiklos, išleisti nauji krašto pažinimo leidiniai, veiklas pradėjo vykdyti vaikų dienos centrai, vyko vaikų ir suaugusių neformalaus švietimo veiklos. Apžvelgtas ir konkursas „Interaktyvus bibliotekų paslaugų pristatymas“, kuriam savo darbus pateikė 20 bibliotekų.

Tarp visiškai naujų, pandemijos iššūkio inspiruotų bibliotekos veiklų – apsauginių veido skydelių gamyba. Kai dėl koronaviruso plitimo teko lankytojams užverti duris, bibliotekoje gyvenimas ne apmirė, o pakrypo kita vaga. Darbuotojos ėmėsi didelį poreikį turinčių apsauginių veido skydelių gamybos 3D spausdintuvu.

Šis trimatis gamybos būdas reikalauja didelio kruopštumo ir yra lėtas, tad darbuotojos dirbo net ir naktimis, kad nenutrūktų gamybos procesas ir kad medikams būtų pagaminta kuo daugiau šių apsaugos priemonių.

Savo veiklomis bibliotekininkai įrodė esantys atviri netikėtiems pokyčiams, naujoms technologijoms.

Mero pavaduotojas A. Pocius pasidžiaugė, kad žmonės ėmė plačiau naudotis šiuolaikinėmis technologijomis, tačiau palinkėjo, pandemijai pasibaigus, liktų ištikimi knygai – neblėstančiai vertybei.


Print Friendly, PDF & Email