Varėnos kultūros centre vykusioje Lietuvos mėgėjų teatrų šventėje „Tegyvuoja teatras“ kartu su kolegomis iš visos šalies buvo pagerbti ir Panevėžio rajono mėgėjų teatrų kūrėjai.

„Tegyvuoja teatras“ – tradicinė, šiemet surengta jau keturioliktą kartą šventė, kaskart sukviečianti didžiulį būrį mėgėjų teatrų režisierių, aktorių, dramaturgų, scenografų. Renginyje įvardinami ir apdovanojami ryškiausi iš jų, per pastaruosius metus kūrusieji įspūdingiausiai. Šventės apdovanojimai laikomi prestižiniais, pelnyti ryškiausiesiems teikiamą statulėlę mėgėjų teatro kūrėjui yra tas pats, kas profesionalaus teatro kūrėjui „Auksinį scenos kryžių“.

Pretendentų į šiųmečius apdovanojimus būta daugybės – Lietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrai praėjusiai Dainų šventei sukūrė net 100 spektaklių, o didžiausios šalies teatrų apžiūros „Atspindžiai“ regioniniuose turuose pademonstruota arti 80-ties spektaklių. Iš jų šventės „Tegyvuoja teatras“ apdovanojimams buvo nominuoti 75 teatralai, tarp jų – ir mūsų rajono teatrų atstovai.

Miežiškių kultūros centro mėgėjų teatro artistai už darbą spektaklyje „Ilgam prisiminimui“ (scenarijaus autorė ir režisierė Jurga Švagždienė) pretendavo gauti „Ryškiausio aktorių ansamblio“ apdovanojimą, o Ramygalos kultūros centro teatro „Ąžuolynė“ aktorius Virginijus Kazlauskas už Vydūno vaidmenį spektaklyje „Amžinas keleivis“ (scenarijaus autorė ir režisierė Audronė Palionienė) buvo nominuotas apdovanojimui „Ryškiausias sezono aktorius“.

Nors laureatais netapo ir prestižinių statulėlių Miežiškių bei Ramygalos atstovai negavo, tačiau kartu su kitais nominantais buvo pagerbti, apdovanoti diplomais. Ir jautėsi nemenkai įvertinti: žinant, kaip sparčiai kyla Lietuvos mėgėjų teatrų lygis, kiek daug spektaklių sukuriama, pats patekimas į pretendentų gretas itin svarbus. Juolab, kad ryškiausiųjų apdovanojimus gavo beveik vien miestuose veikiančių, daugiau patirties turinčių teatrų atstovai – klaipėdiečiai, vilniečiai, anykštėnai, pasvaliečiai, kūrėjai iš Tauragės, Priekulės, Utenos, Trakų.

Tarptautinei teatro dienai skirtoje šventėje nuotaiką kėlė ne vien apdovanojimai, bet ir įspūdingas koncertas, galimybė pabendrauti su kolegomis, megzti naujus ryšius su bendraminčiais.

Jurga Švagždienė, Miežiškių kultūros centro mėgėjų teatro vadovė

Print Friendly, PDF & Email