2024, liepos 16, Antradienis

Medininkuose muitininkai sulaikė vilkiką, tranzitu į Kaliningradą vežusį traškučius: aptikta 1,6 mln. eurų vertės kontrabanda

reklama rubai

Medininkų kelio poste muitinės pareigūnai pirmadienį sulaikė stambų cigarečių kontrabandos krovinį. Apie 880 dėžių rūkalų buvo aptikta muitininkams patikrinus tranzitu iš Baltarusijos į Rusijos Kaliningrado sritį gabentą traškučių krovinį.

Baltarusijos piliečio vairuojamas krovininis vilkikas „Daf“ į Medininkų kelio postą atvažiavo rugpjūčio 8 d. vakare, apie 18 val. Vilkiko vairuotojas deklaravo tranzitu į Rusijos Kaliningrado sritį vežantis bulvių ir kukurūzų traškučių, kavos, arbatos ir džiūvėsėlių krovinį.

Tačiau muitinės pareigūnams patikrinus mašiną rentgeno kontrolės sistema, paaiškėjo, kad oficialiai gabentų prekių tebuvo kelios paletės, sukrautos puspriekabės gale taip, kad „dengtų“ nelegalų krovinį.

Tačiau vos atkėlus šoninį puspriekabės tentą buvo matyti, kad likusi puspriekabės dalis pilna dėžių su įvairių rūšių („Minsk Capital“, „NZ Gold“, „NZ 10“) cigaretėmis.

Preliminariais duomenimis vilkiku iš viso slapta gabenta apie 880 dėžių (440 tūkst. pakelių) nelegalių rūkalų, kurių vertė su mokesčiais maždaug 1,64 mln. eurų.

Mašina su kontrabandos kroviniu sulaikyta, sulaikytas ir vilkiko vairuotojas, o Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos. Tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.

Vakar (rugpjūčio 10 d.) Vilniaus apylinkės teismo sprendimu vilkiko vairuotojas buvo suimtas trims mėnesiams. Jam gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

- Reklama -

Naujausi straipsniai