2024, liepos 17, Trečiadienis

Mecenatų Kazickų Šeimos Fondo premijų teikimo ceremonija ir Vasaros piknikas Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijoje

reklama rubai

Mecenatų p. Kazickų Šeimos Fondą ir Vytauto Žemkalnio gimnazijos bendruomenę sieja graži bičiulystė. Šviesios atminties p. Aleksandra Kalvėnaitė – Kazickienė (1920-2011) – panevėžietė, 1937 metų mergaičių gimnazijos auklėtinė, ne kartą lankiusis savojoje mokykloje. Jos iniciatyva 2001 m. gimnazijos mansardoje duris atvėrė jauki skaitykla, viena iš lankomiausių gimnazijos erdvių. Garbingų ir iškilių žmonių –p. Juozo ir Aleksandros Kazickų – darbams atminti ir įamžinti 2018-2019 mokslo metais Šeimos Fondas įsteigė premijas mokiniams ir mokytojams. Amerikos lietuvė Jūratė Kazickaitė, Kazickų Šeimos Fondo Niujorko skyriaus direktorė Neila Baumilienė bei kiti fondo nariai gimnazijoje lankėsi 2018 metų lapkritį. Svečiai aptarė gimnazijoje atkurtos p. A. Kazickienės premijos konkurso organizavimo darbus, susitiko su gimnazijos bendruomene, pristatė A. Kazickienės premijos konkurso nuostatus. Nutarta, kad mokiniams bus skiriamos šių kategorijų premijos: Akademinio pažangumo, Sporto, Meno, Bendruomeniškumo ir savanorystės ir „Tai, kas man gyvenime svarbu“. Su svečiais buvo aptarta ir steigiama Mokytojo premija, jos skyrimo kriterijai. Pagal A. Kazickienės premijos Nuostatus premijoms nominuojami 10 moksleivių, skiriamos po  penkias nominacijas tiek merginoms, tiek vaikinams. Norėdami dalyvauti konkurse Premijai gauti, mokiniai turėjo išsikelti metinius tikslus, juos įsivertinti, parašyti rašinius „Mano pasiekimai ir indėlis gimnazijai (miesto bendruomenei)“ ir  „Ko aš galėčiau pasimokyti iš p. Aleksandros Kazickienės“. Taip pat premijuojamas ir Vytauto Žemkalnio gimnazijos „Metų mokytoja,-as“, kuris savo veiklos aprašymą pristato Aleksandros Kazickienės premijos vertinimo komisijai ir diskusijose savo veiklą pristato gimnazijos bendruomenei. Premijų fondas – 3700 eurų. Dukters Jūratės Kazickaitės bei visos Kazickų šeimos tikslas – fondo lėšomis propaguoti Kazickų šeimos veiklą, skatinti gabiausius, aktyviausius, perspektyviausius jaunosios kartos atstovus.

2019 m. birželio 13 d. Vytauto Žemkalnio gimnazija sulaukė svečių, sukviestų į iškilmingą Aleksandros Kalvėnaitės – Kazickienės Atminimo įamžinimo Premijų teikimo šventę ir gimnazijos bendruomenės Vasaros pikniką. Atvyko Mecenatų p. Kazickų Šeimos Fondo JAV Niujorko skyriaus direktorė Neila Baumilienė, Mecenatų p. Kazickų Šeimos Fondo Lietuvos skyriaus Vilniuje direktorė Agnė  Vertelkaitė, projektų vadovė Ieva Sriebaliūtė, Panevėžio m. savivaldybės vicemeras Deividas Labanavičius, savivaldybės tarybos narė Loreta Masiliūnienė. Gimnazijos fojė buvo atidengtas p. Aleksandai Kalvėnaitei – Kazickienei atminti skirtas stendas, istorijos mokytoja Jolanta Astramskienė trumpai aptarė p. Aleksandros gyvenimą, knygą „Vilties kelias“, mokiniai perskaitė p. Aleksandros atsiminimus apie mokyklą ir sunkų, bet viltingą šeimos kelią į sėkmę. Vėliau šventė tęsėsi gimnazijos žaliajame skverelyje, pražydusiame ir lauko gėlėmis. Bendruomenė ir svečiai, klausydami mokinių atliekamų dainų ir eilėraščių, besigrožėdami „Kanapėlės“ ansamblio liaudiškais jaunių grupės šokiais, laukė šventės kulminacijos. Mecenatų p. Kazickų Šeimos Fondo įsteigtas premijas laimėjo šie gimnazistai: Akademinio pažangumo –  Goda Budavičiūtė, II(10) c kl., ir Domantas Majauskas, II(10)b kl., Sporto – Ugnė Veckaitė, I (9) b kl., Meno – Karolina Gabalaitė, IV(12) d kl. ir Jomantas Umbrasas, III(11)a kl., Bendruomeniškumo ir savanorystės – Saulė Galeckaitė, II(10) b kl. ir Domantas Majauskas, II(10)b kl., „Tai, kas man gyvenime svarbu“ – Viktorija Pelegrimaitė, II(10)c kl. ir Kristijonas Grabauskas, IV(12) d kl. Aleksandros Kalvėnaitės – Kazickienės Atminimo įamžinimo premiją ir „Metų Mokytojo 2019“ apdovanojimą pelnė gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Rasa Majauskienė.

Šie apdovanojimai – tai ne tik įdėto darbo ir pastangų įvertinimas, bet ir didžiulė atsakomybė  ir pareiga ir toliau dirbti gimnazijos, miesto, Lietuvos labui. Tikimės, kad šis bendradarbiavimas tęsis toliau ir skatins jaunus žmones ieškoti, bandyti, atrasti.

PVŽG lietuvių k. ir literatūros mokytoja Rasa Majauskienė

- Reklama -

Naujausi straipsniai