2024, gegužės 23, Ketvirtadienis

Lietuvos Respublikos Vyriausybė merą Povilą Žagunį patvirtino tikruoju Europos regionų komiteto nariu

Artimiausiu metu Europos Tarybai oficialiai patvirtinus Lietuvos Respublikos Vyriausybės pasiūlytą delegacijos sudėtį, mūsų šaliai 2020–2025 m. kadenciją Europos regionų komitete atstovaus ir Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis.

P. Žagunis nuo 2005 m. renkamas pakaitiniu Europos regionų komiteto nariu, o nuo 2010 m. iki šiol – tikruoju. 2014 m. P. Žagunio siūlymu Regionų komitetui parengta nuomonė apie pieno ir vaisių bei daržovių vartojimo mokyklose skatinimą ir tikslus, siekiant, kad būtų laikomasi bendro suderinto požiūrio į sveiką visavertę mitybą.

„Džiaugiuosi, kad Regionų komiteto pasiūlymai buvo įtraukti į naująją programą. Palankiai vertiname siūlymą neapsiriboti tik geriamuoju pienu ir išplėsti minimaliai perdirbtų pieno produktų be kenksmingų priedų asortimentą. Dabar finansinė pagalba gali būti teikiama ir natūraliems nesaldintiems pieno produktams, tokiems kaip jogurtas ar švieži sūriai“, – sako P. Žagunis.

Kartu P. Žagunio parengta nuomonė apėmė keletą svarbių klausimų bei siūlymų, kurie sulaukė gausių kolegų iš visos Europos komentarų. Tokiais diskusiniais klausimais tapo siūlymas peržiūrėti viešųjų pirkimų teisės aktus, numatant galimybę į mokyklas tiekti daugiau vietinės kilmės produktų, perskirstyti paramos kvotas tarp valstybių narių, paremiant efektyviau programą įgyvendinančias, daugiau dėmesio skirti kokybės kriterijams.

Europos regionų komitetą sudaro 350 narių iš visų 28 ES valstybių narių. Jie atstovauja visų politinių atspalvių vietos ir regionų valdžios institucijoms. Europos regionų komitetas suteikia galimybę regionams ir miestams oficialiai pareikšti savo požiūrį į rengiamus ES teisės aktus ir taip užtikrinti, kad būtų atsižvelgiama į regioninių ir vietos valdžios institucijų poziciją ir poreikius. Regionų komitete nariai dirba nepriklausomai visų Europos regionų ir miestų labui.

Lietuvos delegaciją sudaro devyni tikrieji ir devyni pakaitiniai nariai. Visi tikrieji ir pakaitiniai Regionų komiteto nariai iš Lietuvos yra išrinkti politikai, penkerius metus Regionų komitete atstovaujantys vietos valdžios institucijoms Lietuvoje.

- Reklama -

Naujausi straipsniai