2024, liepos 15, Pirmadienis

Lietuvos lazeristų kišenėje – net du inovacijų prizai

reklama rubai

UAB Mokslinė-gamybinė firma „Šviesos konversija“ turi net dvi progas švęsti. Vienu bandymu ji pelnė du inovacijų prizus – nacionalinį, įsteigtą Lietuvos inovacijų centro, ir tarptautinį, įsteigtą Baltijos Asamblėjos bei Baltijos šalių Mokslo/Technologinių Parkų ir Inovacijų Centrų Asociacijos.

Įmonė įvertinta už gausias investicijas į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą, už itin aukštos vertės produktų kūrimą bei gamybą ir už milžinišką potencialą plėstis tarptautinėse rinkose.

„Toli gražu ne kiekviena Lietuvos įmonė gali pasigirti gaminiais ar sistemomis, kurių vieneto vertė rinkoje viršija penkiaženkles ar šešiaženkles sumas. Tą patį galima būtų pasakyti ir apie kaimyninių valstybių įmones. Būtent į tokius išskirtinumus dėmesį pirmiausiai kreipė nepriklausomų ekspertų komisija, vertinusi nacionaliniam konkursui pateiktas paraiškas. Ir čia „Šviesos konversijai“ nebuvo lygių“, – sako Lietuvos inovacijų centro direktorius Mantas Vilys.

Pasak jo, Lietuvoje daugėja įmonių, kuriančių inovatyvius ir ekonomiškai sėkmingus produktus, paslaugas ar verslo modelius. Tačiau itin didelė jų dalis dar tik pradeda savo veiklą, todėl labai sunku pamatuoti jų inovatyvumą, sėkmę ir galų gale galimybes konkuruoti ar netgi išlikti rinkoje.

„„Šviesos konversija“ turi nemenką įdirbį lazerinių technologijų rinkoje, gamina išskirtinę produkciją, kasmet plečiasi ir, kas svarbiausia, investuoja ir į savo darbuotojus. Ji sugebėjo susikurti tokią reputaciją, kad niekam net nekyla abejonių dėl jos inovatyvumo, pajamingumo ir potencialo“, – teigia M. Vilys.

Jis linki jaunosioms įmonėms ne tik maksimaliai išnaudoti savo potencialą, tačiau kartu nuolat dėti pastangas, kad šis potencialas augtų, o kartu su juo – ir įmonių galimybės plėstis.

UAB Mokslinė-gamybinė firma „Šviesos konversija“, pelniusi Lietuvos inovacijų centro įsteigtą nacionalinį Inovacijų prizą 2018, automatiškai pateko ir į tarptautinio konkurso finalą, kur varžėsi dėl Baltijos Asamblėjos bei Baltijos šalių Mokslo/Technologinių Parkų ir Inovacijų Centrų Asociacijos įsteigto Baltijos inovacijų prizo 2018. Įveikusi konkurentus iš Baltijos šalių – Latvijos įmonę „ZTF Lasma“ ir Estijos bendrovę „AS Ridango“ – Lietuvos lazerių įmonė spalio 25 d. per iškilmingą Baltijos Asamblėjos organizuotą ceremoniją Vilniuje atsiėmė Baltijos inovacijų prizą 2018. Pagrindinio prizo negavusioms Latvijos bei Estijos įmonėms atiteko Baltijos inovacijų prizo diplomai. 

Inovacijų prizas 2018 – tai Lietuvos inovacijų centro įsteigtas ir keturioliktus tryliktus metus iš eilės teikiamas nacionalinis inovacijų prizas, skiriamas pažangiausioms šalies įmonėms už inovacijomis grįstą ir į inovacijas orientuotą veiklą. Šiuo prizu siekiama skatinti verslų mąstymą, technologinę plėtrą ir inovatyvumą. Jis yra atviras visoms verslo įmonėms, registruotoms Lietuvoje. Nugalėjusi įmonė gauna Inovacijų prizo statulėlę bei sertifikatą.

Baltijos inovacijų prizų steigėjai yra Baltijos asamblėja (www.baltasam.org) ir Baltijos šalių Mokslo/Technologinių Parkų ir Inovacijų Centrų Asociacija (www.bastic.eu/). Baltijos Inovacijos Prizas yra kasmetinis prizas (statulėlė). Pernai Lietuvoje šiam prizui buvo nominuota Kauno MTP įsikūrusi IoT sprendimus kurianti UAB „Singletonas“, 2016-aisiais – medicininę programinę įrangą plėtojanti UAB „Softneta“. 2015 metų Baltijos Inovacijų Prizo nugalėtoja buvo pripažinta UAB „Elinta“.

- Reklama -

Naujausi straipsniai