2024, gegužės 23, Ketvirtadienis

Lietuvos investicinis patrauklumas išlieka aukštas, nepaisant geopolitinės aplinkos

Spalio 6 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Užsienio investuotojų metiniame susitikime, kurį organizavo Amerikos prekybos rūmai Lietuvoje. Ministras atsakė į klausimus specialioje sesijoje, skirtoje aptarti Lietuvos investicinį patrauklumą, kylančias grėsmes ir rizikas, diplomatinės tarnybos įsitraukimą, pritraukiant užsienio investicijas į Lietuvą.

„Pokyčiai ekonomikoje ir geopolitikoje prasidėjo jau praėjusiame dešimtmetyje, kai turbulencijos baigsis, realybė bus visiškai kitokia. Nepaisant visų geopolitinių sukrėtimų, Lietuva yra stipriausio gynybinio formato narė. Tai ne tik saugumo užtikrinimas mūsų šaliai, tai saugumo užtikrinimas visiems mūsų partneriams. Lietuva yra tokia pat saugi, kaip bet kuri kita NATO narė. Lietuva – saugi vieta jūsų investicijoms“, – pabrėžė G. Landsbergis.

Nepaisant karo Ukrainoje ir saugumo grėsmių, Lietuvoje ir toliau steigiasi užsienio kompanijos, o šalyje jau veikiančios užsienio įmonės vykdo plėtrą. 2022 metų pirmąjį pusmetį Lietuva pritraukė 31 investicinį projektą, per visus 2021 metus tokių projektų pritraukta beveik pusšimtis. Jungtinių Amerikos Vaslstijų kompanijų atstovai ne kartą yra pabrėžę, kad Lietuva gerai dorojasi su iššūkiais ir yra puiki vieta kurti bei plėsti verslą. Tai įrodo ir kitų valstybių veiksmai – Lietuvoje ambasadą jau įsteigė Nigerija, Kanada ir Indija planuoja tai padaryti artimiausiu metu, o Australija įkurs prekybos atstovybę.

Nuotraukų aut.: Amcham Lithuania

- Reklama -

Naujausi straipsniai