2024, kovo 29, Penktadienis

„Lietuvos draudimas“: šeši patarimai vairuotojams, kaip pasirengti šaltojo sezono iššūkiams

„Lietuvos draudimo“ duomenys rodo, kad privalomojo vairuotojų civilinės atsakomybės draudimo žalų skaičius spalio–gruodžio mėnesiais būna net trečdaliu didesnis, lyginant su trimis vasaros mėnesiais. Bendrovės Žalų departamento direktorius Artūras Juodeikis pastebi, kad ne visi vairuotojai vienodai greitai prisitaiko prie pablogėjusių aplinkos sąlygų – vis ilgėjantis tamsus paros metas, gausesni krituliai ir pirmieji šalčiai reikalauja didesnio susikaupimo ir atidumo.

„Lietuvos draudimas“ atkreipia dėmesį, kad trims paskutiniams metų mėnesiams tenka trečdalis visų metinių žalų – pernai nuo spalio pradžios iki gruodžio pabaigos „Lietuvos draudimas“ užregistravo net 10 tūkstančių avarijų.

Vairuokite pailsėję

Analizuodami eismo įvykių statistiką lapkričio ir gruodžio mėnesiais „Lietuvos draudimo“ specialistai pažymi, kad ketvirtadienis ir penktadienis yra pačios avaringiausios savaitės dienos – būtent tada fiksuojamas net penktadaliu didesnis žalų skaičius. Kitu metų laiku tokios tendencijos nėra. „Galima daryti prielaidą, kad didesnis nuovargis savaitės pabaigoje, tamsa ir prastos oro sąlygos yra rizikos veiksnių junginys, darantis pastebimą neigiamą įtaką saugumui keliuose“, – teigia A. Juodeikis pabrėždamas, kad gerai pailsėję vairuotojai sugeba lengviau susikaupti, numatyti situaciją kelyje ir greičiau priimti sprendimus.

Ekspertas taip pat pataria, į ką labai svarbu atkreipti dėmesį, kad kelionės automobiliu šaltuoju metų sezonu būtų saugios ir patogios.

Pagerinkite matomumą

Rudenį dėl gausesnių kritulių ir tamsos suprastėja matomumas. Todėl rekomenduojama tinkamai pasirūpinti automobilio stiklų švara: įsigyti naujus valytuvus, pasikeisti langų plovimo skystį į žieminį, visada po ranka turėti šluotelę sniegui bei lapams nušluoti, taip pat – grandiklį langams valyti.

„Jeigu iš ryto automobilio stiklas aptrauktas ledu, neskubėkite jo gramdyti ir neįjunkite valytuvų, nes juos sugadinsite. Pirmiau pavalykite šluotele ir pašildykite stiklą iš vidaus, kad ledo sluoksnis atitirptų“, – pataria A. Juodeikis ir atkreipia dėmesį į kitą vairuotojų rūpestį – langų rasojimą. Artėjant žiemai ekspertas pataria medžiaginius automobilio kilimėlius pasikeisti į guminius, nes į juos neįsigeria drėgmė. Kitas langų rasojimą iš vidaus galintis sumažinti sprendimas – pakeisti salono filtrą. Mat jeigu salono filtras užsikimšęs, drėgmė iš automobilio vidaus pasišalina daug sunkiau – langai rasoja labiau.

Pasitikrinkite žibintus

Tinkamai sureguliuoti žibintai užtikrina, kad vairuoti esant darganai, rūkui ir prietemai bus lengviau. Tačiau faktas, kad būtent netinkamai sureguliuoti artimųjų šviesų žibintai yra dažniausiai techninės apžiūros kontrolierių aptinkamas trūkumas, įspėja, jog žibintus verta pasitikrinti periodiškai. Atkreiptinas dėmesys, kad rudenį ir žiemą žibintai dažniau apsineša purvu, tad šviesos prietaisų švara reikia rūpintis aktyviau.

Laiku pasirūpinkite padangomis

Dėl krintančių lapų, šlapio purvo ir šlapdribos rudenį kelio danga yra nuolat slidi. O pirmieji šalčiai ir plikšala sukelia dar daugiau papildomų iššūkių vairuotojams. A. Juodeikis primena, kad vasarines padangas į žiemai tinkamas reikia pasikeisti iki lapkričio 10 dienos. Ekspertas atkreipia dėmesį: kuo arčiau termino pabaiga, tuo ilgesnės automobilių eilės pas ratų montavimo meistrus, todėl padangomis geriau pasirūpinti nelaukiant paskutinės dienos. Taip pat derėtų prisiminti, kad aplinkos temperatūros svyravimai veikia oro slėgį padangose. Atšalus slėgis padangose gali sumažėti, tad visada derėtų patikrinti, ar slėgio rodikliai atitinka automobilio gamintojų nurodomus reikalavimus.

Sekite degalų lygį bake

Rūpesčių vėlų rudenį ir žiemą gali sukelti įprotis važinėti apytuščiu degalų baku. Kai lauke šalta, o degalų mažai, bako viduje gali kondensuotis drėgmė – tai gali pakenkti degimo sistemai. Be to, dyzelinių automobilių savininkai prieš šalčius turėtų įvertinti degalų filtro būklę. Kai degalų filtras keičiamas laiku, automobilio variklis užvedamas lengviau.

Nemokama pagalba kelyje – ne tik akumuliatoriui įkrauti

„Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktorius A. Juodeikis pastebi, kad daugiausia iškvietimų suteikti nemokamą techninę pagalbą kelyje bendrovė sulaukia staigiai atšalus orams – klientai dažniausiai teigia, kad jiems nepavyksta užvesti automobilio dėl išsikrovusio akumuliatoriaus. Ekspertų teigimu, ruduo yra pats tinkamiausias laikas patikrinti akumuliatoriaus būklę ir priimti sprendimą, ar nereikia naujo

„Lietuvos draudimo“ duomenimis, spalio–gruodžio mėnesiais techninės pagalbos meistrams intensyviausiai tenka dirbti pirmadieniais, ketvirtadieniais ir penktadieniais, kai per vieną dieną tarnyba sulaukia apie 50 prašymų padėti klientams, apdraudusiems savo automobilį privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu arba turintiems kasko automobilio draudimą.

Nemokama techninė pagalba bendrovės klientams suteikiama, kai po eismo įvykio reikia transportuoti automobilį, kuris nėra tinkamas kelionei tęsti. Specialistai taip pat padeda ištempti sniege ar purve užklimpusį automobilį, gali pakeisti ratą ar pristatyti iki 10 litrų degalų, jie moka greitai užvesti variklį išsikrovus akumuliatoriui ir teikia avarinio durelių atrakinimo paslaugą. Be to, „Lietuvos draudimo“ konsultantai telefonu klientus konsultuoja visą parą.

Pirmaujanti šalies ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ savo paslaugas teikia pusei milijono privačių ir verslo klientų. „Lietuvos draudimo“ paslaugas renkasi 40 proc. visų apsidraudusiųjų Lietuvoje, o kitiems bendrovę rekomenduoja 9 iš 10 klientų. „Lietuvos draudimas“ kasdien padeda 430 savo klientų.

- Reklama -

Naujausi straipsniai