2024, liepos 14, Sekmadienis

Lietuvos dailininkų sąjungos paroda Panevėžyje

reklama rubai

Spalio 14 d. 16 val. Panevėžio miesto dailės galerijos pagrindinėje parodų erdvėje ir Keramikos paviljone atidaroma Lietuvos dailininkų sąjungos Vilniaus skyriaus paroda „Prieškvadrienalė‘2022. LDS bendruomenės: gangai, grupės ir individai“.

„Ši Lietuvos dailininkų sąjungos Vilniaus skyriaus ekspozicija Panevėžyje yra įžanginė 5-osios šiuolaikinės dailės kvadrienalės paroda, todėl dėmesį koncentruoja į bendruomenes. Kas yra dailininkų bendruomenė? Ar egzistuoja bendruomenės LDS viduje? Kokios jos, kokias problemas sprendžia? Kokie bendrabūvio kūrybiniai rezultatai? Tokius ir kitus klausimus siekiama atskleisti šia paroda, pradžioje tiriant tik Vilniaus skyriaus bendruomenes.

Atidžiau pažvelgus į įvairių sekcijų narių kūrybinius, kolegiškus ar draugystės ryšius, paaiškėjo, kad bendruomenės iš tiesų čia yra, veikia, kad menininkai padeda vienas kitam kūrybiniuose procesuose, remia vienas kitą, vyksta idėjų cirkuliacija. Ir, kaip dažnai nutinka, nebūtinai patys bendruomenių dalyviai įvardina tai kaip bendruomenę. Bendruomenę apibrėžti nėra paprasta, nes iki šiol nėra vieningai sutariama dėl bendruomenės sampratos. Galima sakyti, kad bendruomenė reiškia ryšį, apimantį bendrus įsitikinimus, tikėjimą, vertybes ir pajėgumą kovoti su bendruomenės problemomis, sujungiant žmogiškuosius išteklius toms problemoms spręsti.

Taigi, ši paroda tiria nedidelių LDS Vilniaus skyriaus bendruomenių kūrybinius procesus, o ne stengiasi parodyti pačius geriausius menininkus ar kūrinius. Ši paroda apie ryšius tarp žmonių, kurie galiausiai ir sukuria terpę atsirasti tiems geriausiems kūriniams“, – rašo parodos kuratorė Aistė Kisarauskaitė.Paroda Panevėžio miesto dailės galerijoje veiks iki lapkričio 26 dienos.

Organizatoriai – Lietuvos dailininkų sąjunga, Panevėžio miesto dailės galerija. Parodą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 

Panevėžio miesto dailės galerijos inf.

- Reklama -

Naujausi straipsniai