Per praėjusią parą izoliuota 620 didelės rizikos sąlytį turėjusių asmenų, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 53 297 asmenys.

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruoti 128. Atkreiptinas dėmesys, kad šie asmenys epidemiologinės diagnostikos metu įvardija įvairias vietas, t. y. parduotuves, degalines, plovyklas, kur lankėsi, tačiau nurodo, jog kontakto laikas trumpas, o kitų asmenų užsikrėtimo atvejai tose vietose nėra registruoti.

Panevėžio m. sav.
nauji atvejai per 14 dienų 100 tūkst. gyventojų: 268
COVID-19 atvejai: 7 784
šiuo metu serga (De jure): 2 756
šiuo metu serga: 304
pasveiko (De jure): 4 805
pasveiko: 7257
Panevėžio r. sav.
nauji atvejai per 14 dienų 100 tūkst. gyventojų: 205
COVID-19 atvejai: 2 302
šiuo metu serga (De jure): 770
šiuo metu serga: 98
pasveiko (De jure): 1 440
pasveiko: 2112

Atvejai, fiksuoti protrūkiuose

Naujas protrūkis vakar registruotas Marijampolės lopšelyje-darželyje ,,Pasaka“. Iš viso su protrūkiu siejami keturi COVID-19 ligos atvejai, iš kurių du yra antriniai šeimose.

Taip pat naujas protrūkis registruotas Druskininkuose veikiančioje gėrimų gamybos įmonėje. Su protrūkiu, šiuo metu turimais duomenimis, siejami penki koronavirusinės infekcijos atvejai. Epidemiologinė diagnostika tęsiama.

Dar vienas naujas protrūkis registruotas Rokiškio lopšelyje-darželyje „Varpelis“, kur COVID-19 patvirtinta dviem darbuotojams.

Tęsiasi protrūkis Šeduvoje (Radviliškio rajone) veikiančioje siuvimo įmonėje – vakar registruoti penki, epidemiologų vertinimu, su protrūkiu susiję koronavirusinės infekcijos atvejai. Iš viso su protrūkiu siejami 28 COVID-19 ligos atvejai, iš kurių šeši yra antriniai, t. y. šeimose.

Taip pat tęsiasi protrūkis Marijampolėje veikiančioje maisto pramonės įmonėje, kur vakar patvirtinti aštuoni su protrūkiu siejami COVID-19 ligos atvejai. Iš viso registruota 16 susijusių atvejų, įskaitant antrinius atvejus.

Taip pat tęsiasi protrūkis siuvimo įmonėje Marijampolėje (iš viso registruoti 6 susiję atvejai), Klaipėdos jūrų krovinių kompanijoje, Biržų verpalų ir audinių gamybos įmonėje (nuo vasario pradžios registruota per 40 susijusių infekcijos atvejų), Tauragės pieno pramonės įmonėje, Marijampolės apskrities vyriausiame policijos komisariate (iš viso 6 susiję atvejai).

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruoti 102.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

Print Friendly, PDF & Email