Pernai gruodžio mėn. Suomijos sostinėje Helsinkyje, į vieną didžiausių pasaulyje startuolių renginių „Slush“ vyko konkurso būdu atrinktų 14 inovatyvių įmonių iš Lietuvos.

Mokslo, inovacijų  ir technologijų agentūra (MITA) jau 3 kartą pakvietė verslą dalyvauti šiame įspūdingame festivalyje. Lietuvos inovacijų kūrėjai stebino užsienio partnerius ir investuotojus kuriamais produktais, užmezgė naudingų partnerysčių ateities projektams.

Dalyviai dalinasi teigiamais įspūdžiais ir tolimesniais ateities planais. Vizito į Suomiją rezultatas – daugiau kaip 100 užmegztų naujų kontaktų, 80 verslo susitikimų, 14 pristatytų naujų produktų: nuo finansinių technologijų, dirbtinio intelekto, daiktų interneto sprendimų iki transporto ir apšvietimo produktų.

Abipusę naudą tiek iš startuolio, tiek iš investuotojo perspektyvos atskleidžia „Accelerator One“ direktorius Giedrius Muckus. „Tai labai naudingas renginys. Startuoliams suteikiama puiki galimybė susirasti partnerius ir investuotojus, kurių atvyksta daugiau nei 1 tūkstantis. Investuotojai turi galimybę atrasti didelį potencialą investicijoms turinčius startuolius, nes vien registruotų startuolių dalyvavo virš 3 tūkstančių. Be to,  mūsų šalies ekosistemos dalyviai turi progą pakviesti užsienio startuolius atvykti ar kurti padalinius Lietuvoje ir išbandyti jų idėjas mūsų rinkoje“, –  sako G. Muckus.

Dėmesys finansinės technologijoms

Renginio metu vyko Lietuvos investicinės ekosistemos bei Lietuvos finansinių technologijų („Fintech“) startuolių pristatymas.

Anot „Baltic Sandbox“ įkūrėjo Andriaus Milinavičiaus, neįmanoma paminėti visko, ką jų atstovaujama komanda pasiekė per vienos iš didžiausių Šiaurės šalyse konferencijos metu.

„Trys pilnos dienos 1:1 susitikimų su investicinių fondų ir kitų šalių įmonių atstovais, daugiau nei 16 paralelinių renginių ir mūsų „5 Secrets from Lithuanian Fintech World“ renginys, kurį suorganizavome kartu su „Investuok Lietuvoje“ ir Finansų ministerija.  Septyni „Baltic Sandbox“ startuoliai turėjo galimybę pristatyti savo idėjas daugiau nei 40 investuotojų bei atrasti daugiau vertingų galimybių. Esame dėkingi MITAI už jų paramą“, – pasakojo A. Milinavičius.

„Į renginį vykau su pagrindiniu tikslu – pritraukti kokybiškų IT produktų į Aciety platformą. Tai buvo tikslingiausia konferencija, kurioje esu dalyvavęs iki šiol. Beveik kiekvienas pakalbintas atsitiktinis dalyvis paaiškėjo, jog gali tapti potencialiu užsakovu programavimo paslaugoms arba atstovaujantis produktą, kurį norėtume turėti savo platformoje. Potencialių klientų ar partnerių sutikau jau lėktuve, kabindamas paltą drabužinėje, pietaudamas ar keliaudamas atgal į viešbutį. Man asmeniškai tai yra kol kas geriausia konferencija Europoje“, – pasakojo „Aciety“ atstovas Aismantas Bulanavičius, kuriantis programinės įrangos kūrėjų ir užsakovų platformą, pagrįstą „blockchain“ ir dirbtinio intelekto technologija. 

Efektyvus kelias naujoms partnerystėms

Ši konferencija dalyviams suteikia didelę pridėtinę vertę, nes organizuojami B2B susitikimai, dėl kurių veržiasi startuoliai iš viso pasaulio.

Kaip apibūdina kompanijos „Innospark“ atstovė Aistė Žalaitė, „Slush 2018  –  tai kelias dienas dūzgiantis avilys, kuriame savo srities geriausieji dalinasi patirtimi, o sklandančios idėjos ieško bendraminčių bei investuotojų“. Kompanija vysto šviesos platformą-staliuką su cirkadiniu apšvietimu ir bendradarbiauja su mokslo partneriais.

Įmonės „7 Sprints“ (Tasker) direktorius Arūnas Eitutis sako, kad jį išties nustebino susitikimų platformos („matchmaking“) įrankio efektyvumas, erdvės planavimas ir organizuotumas.  „Mums buvo sklandžiai suorganizuoti net šeši susitikimai po 30 min. su žinomiausiais Skandinavijos ir Baltijos šalių investuotojais per vieną dieną!“, – pasakojo jis.

Jam pritaria ir startuolio „Special App“ įkūrėjas ir vadovas Donatas Bubinas, kuris patenkintas rezultatais. „Čia ne tik susipažinome su naujomis skaitmeninės rinkodaros technologijomis bei ateities galimybėmis išmaniuose telefonuose, bet ir radome puikius partnerius iš Suomijos, Olandijos bei kitų šalių, su kurių pagalba šias naujienas įdiegsime savo kuriamuose sprendimuose“,  –  patirtimi dalinosi D. Bubinas. Įmonę vysto mobilią vartotojų įtraukimo platformą „Special“.

Dalyvavusieji pirmą kartą turi išties ką prisiminti. „Tai buvo mano pirmasis vizitas ir aš buvau labai sužavėtas dėl jo masto, ypač kontaktų užmezgimo prasme. Festivalio organizatoriai turi puikią partnerių paieškos platformą, kuri padeda rasti investuotojus ir lengvai suderinti susitikimus. Taip pat turėjau puikią galimybę pristatyti savo startuolį „Baltic Sandbox“ organizuotame renginyje, kuriame daugybė investuotojų sužinojo apie Lietuvos technologijų ekosistemą“, –  sako „Facilitas LT“ direktorius Renat Semyonov Buga, vystantis tarpbankinę sistemą.

Startuoliai džiaugiasi užmegztais kontaktais Skandinavijos šalyse.  „Esame labai patenkinti „Slush“ renginiu. Užmezgėme naujus kontaktus su potencialias Amberlo sprendimo platintojais Skandinavijos šalyse, technologiniais partneriais bei investuotojais. MITA suteikta parama padengė dalį dalyvavimo renginyje kaštų ir padėjo priimti sprendimą dėl dalyvavimo renginyje“, – pasakojo „Amea Solutions“ (Amberlo) atstovas Aidas Kavaliauskas, kuriantis inovatyvų sprendimą advokatų veiklai vystyti.

Jauni verslai taip pat įgavo patirties prisistatyti užsienio partneriams. „Amet Solutions“  direktorius Julius Dargis sako, kad ViaCorex komanda džiaugiasi turėjusi galimybę dalyvauti viename didžiausių renginių Europoje ir užmegzti naudingų kontaktų su užsienio investuotojais, galimais partneriais bei pristatyti savo veiklą scenoje tarptautinei auditorijai. Kompanija kuria verslo bendradarbiavimo platformą.

Numatyti tolimesni planai

Įmonės „Nbranded“ atstovė Kamilė Jokubaitė pasakojo, jog renginys buvo įspūdingas, tačiau juokavo, kad pranešimų pasiklausyti taip ir nepavyko, kadangi abi dienas ji praleido susitikimų zonoje. „Konferencijos metu turėjome aiškų tikslą – išsiaiškinti naujai kuriamo produkto rinkos potencialą. Džiaugiamės, jog partneriai bei galimi investuotojai produktą sutiko itin palankiai. Šiuo metu kartu su MITA kalbame apie galimybę teikti tolimesnius projektus jo vystymui“, – sako K. Jokubaitė. Kompanija renginyje pristatė dirbtinio intelekto pagrindu veikiančią sistemą „True Insight“, leidžiančią vertinti vartotojų dėmesį.

Bendrovės „Elektros tiekimo sprendimai“ steigėjas Simonas Kukšas sako, kad dvi dienos praleistos viename iš didžiausių startuolių renginių pasaulyje „Slush“ padėjo praplėsti kontaktų sąrašą, atrasti naujų galimybių ir įgauti patirties, kuri bus naudojama toliau plėtojant projektą. Kompanija kuria elektromobilių pakrovimo ir pamokėjimo platformą „blockchain“ technologijos pagalba.

„Stengiamės Lietuvos startuoliams suteikti daugiau galimybių vykti į tokio lygio renginius kaip inovacijų festivalis „Slush“, nes tokie renginiai padeda įmonėms sėkmingai augti ir vystyti pasaulinio lygio produktus“, – sako MITA startuolių akceleravimo programų koordinatorė Viktorija Bražiūnaitė.

Festivalyje dalyvavo MB „Elektromobilių tiekimo sprendimai“, UAB „Aciety“, MB „Nbranded“, MB „Velvetas“, UAB „Gasefis“,UAB  „Inovatyvi medicina“, UAB „Innospark“, UAB „7 Sprints“, UAB „Zivė“, UAB „ACCELERATOR ONE“, UAB „AMEA Business Solutions“, UAB „Amet Solutions“, UAB „Facilitas LT“, UAB „Baltic Sandbox“.

Print Friendly, PDF & Email